Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Koniec remontu Kopcińskiego – Narutowicza

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-02-03 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Koniec remontu Kopcińskiego – Narutowicza
fot. UMŁ
Na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Kopcińskiego zakończyła się ostatnia faza wymiany torów tramwajowych. Na stałą trasę powróciły tramwaje linii 12, 17 i 18. Mimo ostrej, przez długi czas, zimy pracownikom łódzkiego MPK udało się zakończyć prace przed terminem.

Remont węzła torowego rozpoczął się w listopadzie. Zdaniem łódzkiego przewoźnika zużycie szyn zagrażało sprawnemu i bezpiecznemu kursowaniu tramwajów. Wykonawcą – jak zwykle w przypadku remontów odtworzeniowych – był Zakład Torów i Sieci MPK Łódź.

Początkowy plan przewidywał wymianę torów tylko w zachodniej i środkowej części skrzyżowania. Udało się zakończyć go przed czasem, choć nie sprzyjała temu pogoda. Łódzki Zarząd Dróg i Transportu postanowił jednak zlecić ZTiS także wymianę łuków w relacji południe – wschód wraz z rozjazdami. Po przerwie na okres świąteczno-noworoczny, podczas której ruch tramwajowy przywrócono częściowo, a samochodowy – całkowicie, rozpoczął się więc drugi etap remontu.

– Szczególnie w tym ostatnim etapie pogoda nie ułatwiała remontu. Mróz oraz opady śniegu próbowały przeszkodzić w dotrzymaniu terminu. Pracownicy ZTiS się jednak nie poddali i robili wszystko, aby ukończyć prace jak najszybciej. Teren robót był oczyszczany ze śniegu i osuszany. Rozbity został również ogrzewany namiot – podaje w komunikacie prasowym łódzki Urząd Miasta. Działania te były konieczne, aby można było prawidłowo ułożyć masę poliuretanową. Ostatecznie udało się zakończyć prace nawet szybciej, niż planowano. Na skrzyżowaniu wymieniono 4 rozjazdy, 2 kratownice, 4 łuki (zamontowano przy nich smarownice) oraz krótkie proste odcinki torów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Koniec eksploatacji wagonów GT6. Po trzydziestu latach

Komunikacja

Łódź: Koniec eksploatacji wagonów GT6. Po trzydziestu latach

Kasper Fiszer 28 stycznia 2021

Zgierz złoży wniosek o dofinansowanie remontu linii 45

Komunikacja

Zgierz złoży wniosek o dofinansowanie remontu linii 45

Kasper Fiszer 26 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5