Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Kolejnych 18 Isuzu już w ruchu

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-07-27 15:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Kolejnych 18 Isuzu już w ruchu
fot. MPK Łódź
Dziś po raz pierwszy na łódzkie ulice wyjechały minibusy z zamówienia dodatkowego, złożonego przez łódzkie MPK. Między decyzją o ich zakupie a wprowadzeniem do eksploatacji minęło ok. pół roku. Dostawa 18 Isuzu Novociti Life pozwoliła na obsadzenie kolejnych linii taborem o najmniejszej pojemności.

Przetarg na 24 minibusy z opcją zakupu kolejnych 18 ogłoszono w styczniu 2018 r. Umowę podpisano w sierpniu, a o zamiarze skorzystania z prawa opcji przewoźnik poinformował na początku roku bieżącego. Wprowadzenie nowych pojazdów do ruchu przeciągnęło się o miesiąc – MPK zapowiadało początkowo, że nastąpi to pod koniec czerwca.

Łódzkie MPK po raz pierwszy zastosowało w przetargu prawo opcji. Spółka jest zadowolona z tego rozwiązania, pozwalającego na szybkie pozyskanie kolejnej partii autobusów bez konieczności ogłaszania kolejnego postępowania. Realizacja zamówienia uzupełniającego kosztowała 12,3 mln zł brutto.

Dzięki kolejnej dostawie minibusy trafią do obsady kolejnych linii, takich jak np. 62, 63, 68 i 87. Na czas planowanego przez władze Łodzi remontu ul. Gajcego zostaną ponadto skierowane na trasę linii 82A z Andrzejowa na dworzec Łódź Widzew. Z uwagi na łatwiejsze manewrowanie Isuzu są chętnie wykorzystywane także przy obsłudze planowanych oraz improwizowanych linii zastępczych za tramwaje.

Minibusy Isuzu Novociti Life mogą przewozić 24 pasażerów na miejscach siedzących i 39 – na stojących. Średnie zużycie paliwa to 25,6 litrów na 100 km. Obie pary drzwi znajdują się w strefie niskiej podłogi. Łódzkie egzemplarze są klimatyzowane i wyposażone w pełen system informacji pasażerskiej. Pojazdy zastąpiły w taborze MPK Jelcze Vero, z których część nadal wozi jednak łodzian – kilka egzemplarzy zostało odkupionych przez jednego z operatorów darmowych linii marketowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Pierwsze Isuzu z nowej partii już dostarczone

Komunikacja

Łódź: Pierwsze Isuzu z nowej partii już dostarczone

Roman Czubiński 18 czerwca 2020

Łódź: Przybyszewskiego bliżej przebudowy

Komunikacja

Łódź: Przybyszewskiego bliżej przebudowy

Roman Czubiński 04 czerwca 2020

Łódź: Początek „odmrażania” rozkładów jazdy

Komunikacja

Łódź: Początek „odmrażania” rozkładów jazdy

Roman Czubiński 08 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5