Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Kolejny przetarg MPK na podwykonawstwo

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-04-27 14:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Kolejny przetarg MPK na podwykonawstwo
fot. MJ
Na początku czerwca łódzkie MPK otworzy oferty w przetargu na obsługę dwóch linii autobusowych. Przewoźnik, od lat borykający się z niedoborem rąk do pracy, chce zlecić na zewnątrz przewozy na jednej wielowariantowej linii zwykłej oraz na trasie zastępczej wzdłuż modernizowanej linii tramwaju podmiejskiego.

Zamówienie dotyczy obsługi linii zastępczej za tramwaj do Pabianic Z41 (część 1) oraz linii 60 z wariantami A, B, C i D z pętli pod centrum handlowym Tulipan na Starym Widzewie do Strykowa, Dobrej i na północno-wschodnie rubieże Łodzi. Wyznaczono długi okres obsługi – umowa ma obowiązywać przez trzy lata. 95% punktów w przetargu można otrzymać za cenę usługi, pozostałych 5% – za wyposażenie taboru w klimatyzację.

Termin składania ofert upływa 2 czerwca. Warto przypomnieć, że zarówno dla linii Z41, jak i 60 próbowano już wybrać podwykonawcę jesienią ubiegłego roku. Oferenci żądali jednak zbyt wysokich kwot za usługę. Przetarg nie został więc rozstrzygnięty.

Nie będzie to pierwszy w ostatnim czasie przypadek korzystania przez łódzkiego przewoźnika z usług podwykonawców. Od 1 marca linie zastępcze Z45 do Zgierza i Z46 do Ozorkowa obsługuje na jego zlecenie BP Tour. W dwa tygodnie później ten sam przewoźnik zaczął też wystawiać swoje pojazdy na linii Z43 z wariantami do Konstantynowa i Lutomierska. Łącznie BP Tour obsadza na liniach zastępczych 13 brygad. Również w tym przypadku kontrakt zawarto na okres trzech lat.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5