Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Kolejne nowe przystanki kolejowe na Olechowie?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-07-04 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Kolejne nowe przystanki kolejowe na Olechowie?
fot. wikiyu, domena publicznaDawny przystanek Łódź Olechów Wiadkt
Łódzki Zarząd Dróg i Transportu proponuje stworzenie nowych przystanków kolejowych w okolicach powstającej strefy przemysłowej na peryferyjnym osiedlu Olechów. Dziś przez tamtejszą dużą stację towarową nie są kierowane żadne pociągi pasażerskie. Toczą się już jednak negocjacje dotyczące możliwości wznowienia kursów.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego nie wyklucza, że w przyszłości Łódzka Kolej Aglomeracyjna obsłuży którąś z tras biegnących przez łódzkie osiedle Olechów (najpewniej linię nr 25 na jej początkowym fragmencie wchodzącym w skład tzw. łódzkiej kolei obwodowej). Znajduje się tam największa stacja towarowa regionu, na terenie której leży przystanek pasażerski Łódź Olechów Wschód. Dawniej działały także perony Łódź Olechów Zachód i Łódź Olechów Wiadukt, które przez szereg lat wykorzystywane były jako służbowe.

Nowa strefa przemysłowa wymaga silniejszej obsługi

Niebawem rozpocząć mają się drobne prace remontowe na jedynym z olechowskich przystanków, który formalnie istnieje do dziś. Być może wkrótce w rejonie Olechowa peronów znów będzie jednak więcej. – Zgłosiliśmy się do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego z propozycją uruchomienia nowych przystanków kolejowych, ponieważ zauważamy potrzebę obsługi powstającej nowej strefy przemysłowej przy ul. Jędrzejowskiej – powiedział nam bowiem Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Wspomniana przez niego ulica biegnie równolegle do torów stacyjnych Łodzi Olechowa na całej długości stacji. Jest ona obecnie praktycznie nieobsługiwana komunikacją zbiorową – jedyna, kursująca rzadko linia autobusowa dociera tylko do pętli znajdującej się na początku Jędrzejowskiej. Wśród ważnych obiektów znajdujących się na terenie strefy należy bez wątpienia wymienić bardzo duże centrum logistyczne BSH.

Na Olechów dojedzie także więcej autobusów

– ZDiT jest zainteresowany każdą formą komunikacji zbiorowej. Planujemy rozwój obsługi tych terenów również we własnym zakresie [komunikacją autobusową] – mówi przedstawiciel Zarządu. – W tym wypadku ŁKA wyraziła gotowość do uruchomienia kursów na Olechów. Po dalszych rozmowach znane będą bardziej szczegółowe informacje dotyczące kierunków [relacji] czy nowych przystanków – dodaje.

W najbliższym czasie na terenie aglomeracji łódzkiej powstanie kilka nowych przystanków kolejowych, ale wszystkie położone będą przy czynnych trasach. W ramach tzw. projektu przystankowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego dwa przystanki wybudowane zostaną na trasie Łódź Widzew – Zgierz. Nowe perony powstaną także przy dużym osiedlu Retkinia pomiędzy Łodzią a Pabianicami i w samych Pabianicach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn Główny zabytkiem? Minister zlecił ponowną analizę

Przestrzeń

Olsztyn Główny zabytkiem? Minister zlecił ponowną analizę

Przemysław Farsewicz 29 czerwca 2018

Łódź: ŁKA wkrótce także na przystanku Olechów Wschód?

Komunikacja

Łódź: ŁKA wkrótce także na przystanku Olechów Wschód?

Kasper Fiszer 29 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5