Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź. Kolejna zastępcza linia wahadłowa

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2014-09-02 15:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź. Kolejna zastępcza linia wahadłowa
fot. Roman Czubińskitramwaj w Łodzi
W ciągu najbliższych dni, zapewne w środę lub w czwartek (Zarząd Dróg i Transportu nie podaje dokładnej daty) ma zostać uruchomiona tramwajowa linia zastępcza Z w relacji Północna - Łagiewnicka/Inflancka. Ponieważ druga z wymienionych krańcówek będzie miała postać zjazdu międzytorowego (brak pętli lub trójkąta), do jej obsługi będzie musiał zostać wykorzystany tabor dwukierunkowy i dwustronny.

Uruchomienie linii będzie możliwe dzięki udrożnieniu skrzyżowania Piotrkowska - Żwirki, dzięki czemu na ul. Piotrkowskiej i al. Kościuszki przestały być potrzebne używane niemieckie wagony dwukierunkowe. Aby te mogły zmieniać kierunek jazdy na Łagiewnickiej, trzeba jednak zamontować na przyszłym krańcu rozjazd nakładkowy. - Dokładny termin uruchomienia linii Z jest uzależniony od zainstalowania rozjazdu, co może potrwać kilka dni - mówi Jacek Sarzało ze ZDiT. Dyrektor tej instytucji Grzegorz Nita dodaje, że nastąpi to zapewne w środę lub czwartek.

Prowizoryczna oferta dla Łagiewnickiej

Utworzenie linii Z ma ścisły związek ze zmianami organizacji ruchu drogowego w rejonie modernizowanego wraz ze wspomnianą ulicą Ronda Powstańców 1863 r. Zamknięcie z dniem wczorajszym (1 września) południowego wlotu Łagiewnickiej w Inflancką spowodowało zmiany tras linii autobusowych 65/65A, 66, zastępczej Z3 i nocnej N2, które zamiast Łagiewnicką, musiały zostać skierowane równoległą Franciszkańską. Tramwaj zastępczy, jadąc Północną, Ogrodową, Zachodnią, Dolną i Łagiewnicką, ma zapewnić transport mieszkańcom położonych przy niej licznych bloków i kamienic, a także pracownikom pobliskich zakładów (m. in. Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania).

Droga do remontu, tory - nie

Linia ma funkcjonować przez ok. 2 miesiące, do czasu zakończenia przebudowy Inflanckiej (koniec października 2014 r.). Po tym terminie na stałą trasę powróci linia 3. Należy odnotować, że w ramy kosztującej ok. 40 mln zł inwestycji, obejmującej także remont pobliskich dróg objazdowych, nie ujęto remontu końcowego odcinka torowiska wzdłuż ul. Wycieczkowej o najgorszym stanie technicznym. Wymianie uległ jedynie krótki odcinek przebiegający przez skrzyżowanie z Łagiewnicką, co skłania część środowisk transportowych do obaw przed budową w tym miejscu pętli i skróceniu do niej linii. Tymczasem nawierzchnię ul. Warszawskiej na ponadkilometrowym odcinku od Ronda Powstańców do wiaduktu wymieniono już w pierwszym etapie prac (marzec - czerwiec br.).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź. Używane GT8N z Helsinek już w ruchu

Komunikacja

Łódź. Używane GT8N z Helsinek już w ruchu

Roman Czubiński 02 września 2014

Łódź: W poniedziałek powrót tramwajów na ŁTR. Częściowy

Komunikacja

Łódź: W poniedziałek powrót tramwajów na ŁTR. Częściowy

Roman Czubiński 28 sierpnia 2014

Łódź. Miejski tramwaj co 40 minut

Przestrzeń

Łódź. Miejski tramwaj co 40 minut

Kasper Fiszer 25 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5