Partnerzy serwisu:
Mobilność

Łódź: Kładka rowerowa w miejscu mostu tramwajowego

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-11-29 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Kładka rowerowa w miejscu mostu tramwajowego
fot. Roman Czubiński
Najbardziej nietypowym elementem powstałej w tym roku w Łodzi nowej infrastruktury dla rowerzystów będzie kładka przez jedną z rzek. Trasa dla rowerzystów będzie przebiegała tu w śladzie dawnego torowiska tramwajowego, zaś dojazd do niej poprowadzi przez las. Cała inwestycja ma ucywilizować warunki szybkiego dojazdu z osiedli Teofilów i Złotno do Śródmieścia.

Przy ul. Siewnej w śladzie dawnej linii tramwajowej powstaje kładka, mająca ułatwić dojazd z Teofilowa w stronę centrum. – Wykorzystujemy konstrukcję mostu na rzece Bałutce po zlikwidowanej na początku lat 90. ubiegłego wieku linii tramwajowej na Złotno – informuje Michał Chylak ze ZDiT. Badania potwierdziły możliwość wykorzystania w nowej roli przyczółków mostu, na których ułożono nowe przęsło.

Wraz z drogą rowerową na Drewnowskiej, której uzupełnianie zbliża się do końca, nowa kładka tworzy ciąg pozwalający na dojazd rowerem z Teofilowa i Złotna do centrum i na północ Bałut. Przejazd przez kładkę wymaga dotarcia do niej nieutwardzoną ścieżką przez las. – Wiemy, że wykorzystuje ją wielu rowerzystów, którzy jadąc od strony centrum, byli do tej pory zmuszeni do niezgodnej z przepisami jazdy po chodniku lub włączania się do ruchu na jezdni. Kładka oddzieli ruch rowerowy od pieszego i samochodowego, zwiększając bezpieczeństwo – tłumaczy rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Tomasz Andrzejewski. Dokładna data ukończenia prac przy budowie kładki nie jest znana.

Uzupełnieniem będzie przejazd rowerowy pozwalający na płynne włączenie się w ul. Bronową. W przyszłości przejazdy mogą powstać na wszystkich wlotach skrzyżowania Siewna – Krakowska – Bronowa. Są także plany poprowadzenia drogi rowerowej dalej na zachód wzdłuż Siewnej.

Przy okazji ZDiT pochwalił się też wykonywanymi w mieście drobnymi ułatwieniami dla rowerzystów. – Chcemy utworzyć na terenie Łodzi 5 nowych przejazdów rowerowych. ZIM wybrał już ich wykonawcę. Chcemy też wybudować łącznik rowerowy przy Centrum Kliniczno-Dydaktycznym przy ul. Pomorskiej – deklaruje Andrzejewski. W październiku i listopadzie ZDiT odmalował na czerwono – jak skrupulatnie wyliczono – 169 przejazdów rowerowych w celu poprawy bezpieczeństwa i odświeżył malowanie kolejnych 17. – Jeśli chodzi o plany dalszych działań, jesteśmy w kontakcie z łódzkimi środowiskami rowerowymi. Część zadań jest też realizowana z budżetu obywatelskiego. Poza tym nadrzędną rolę ogrywa decyzja policji oraz Biura Inżyniera Miasta – tłumaczy rzecznik.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Uber przyjęty do UITP

Komunikacja

Uber przyjęty do UITP

Jakub Dybalski 04 grudnia 2017

Łódzki Rower Publiczny: W 2017 więcej wypożyczeń i... uszkodzeń

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: W 2017 więcej wypożyczeń i... uszkodzeń

Roman Czubiński 23 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5