Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Kiedy tramwaje wrócą na Warszawską? Na razie nie ma środków

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź: Kiedy tramwaje wrócą na Warszawską? Na razie nie ma środków
fot. Kasper Fiszer
W przyszłym roku najprawdopodobniej nie rozpocznie się długo oczekiwany remont torowiska w ciągu ul. Warszawskiej. Samorząd nie ma bowiem póki co zagwarantowanego finansowania inwestycji. Przewozy zostały tam wstrzymane z powodu złego stanu infrastruktury.

W ostatnich latach etapami wyłączano z ruchu torowisko tramwajowe w ul. Warszawskiej. Początkowo ruch został zamknięty na około kilometrowym odcinku od pęti przy ul. Wycieczkowej. Później trasa została ponownie skrócona do ronda Powstańców 1863 r. W obu przypadkach przyczyną był zły stan torowiska i sieci trakcyjnej. Nieczynna odnoga łódzkiej sieci tramwajowej cały czas nie jest remontowana.

Są plany, ale nie ma środków

Władze Łodzi zapewniały jednak, że zamierzają wkrótce wznowić kursowanie tramwajów do pętli u zbiegu Warszawskiej i Wycieczkowej. Miało być to jednak przedsięwzięcie trudne, bo część słupów trakcyjnych znajduje się na terenie prywatnym. Rozwiązaniem miała być kompleksowa przebudowa drogi wraz z torowiskiem połączona ze zmianą lokalizacji słupów. To jednak przedsięwzięcie o wiele bardziej kosztowne niż prosta naprawa zdegradowanego technicznie toru.

W związku z tym samorząd zapowiedział, że roboty ruszą nie wcześniej niż w 2023 r. Wiele wskazuje jednak na to, że ich start nadejdzie jeszcze później. – Inwestycja na u. Warszawskiej od ronda Powstańców do Wycieczkowej jest w planach. Zostanie ona zrealizowana w miarę pozyskania środków finansowych – mówi bowiem Małgorzata Loeffler, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi. Na razie nie zagospodarowano zatem pieniędzy niezbędnych do odtworzenia przejezdności trasy.

Autobusem zastępczym na nowy przystanek ŁKA

Do pętli, która obecnie funkcjonuje pod nazwą Marysin – Warszawska, zamiast tramwaju dojeżdża obecnie autobusowe Z3. Jego trasa zaczyna się na rondzie Powstańców, które stało się tymczasowym węzłem przesiadkowym. Kończy się tu bowiem trasa skróconej tramwajowej „trójki” obsługiwanej taborem dwukierunkowym. Ze względu na układ infrastruktury drogowej przesiadki nie są jednak zorganizowane na tym samym peronie przystankowym.

Długoletni okres zawieszenia przewozów tramwajowych na ul. Warszawskiej przynajmniej w pewnym stopniu ogranicza atrakcyjność nowego przystanku kolejowego Łódź – Warszawska. Jest on zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie nieczynnych przystanków tramwajowych. Zatrzymują się na nim pociągi ŁKA kursujące po linii Łódź-Widzew – Zgierz.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5