Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź Kaliska: Na terenie PKS staje Lidl

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-05-06 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź Kaliska: Na terenie PKS staje Lidl
fot. Rami Tarawneh, lic. CC BY-SA 2.5
Choć autobusów kursujących z dworca PKS Łódź Kaliska ubywa, niebawem znacznie zwiększyć się liczba korzystających z tamtejszego parkingu. Na terenie należącym do łódzkiego przewoźnika budowany jest bowiem sklep sieci Lidl. Jego otwarcie ma nastąpić w najbliższych tygodniach.

Podczas gdy PKP SA ma duże problemy ze znalezieniem najemców powierzchni komercyjnych Łodzi Fabrycznej, a na terenie obiektu wciąż nie ma żadnego sklepu spożywczego, na obszarze węzła Łódź Kaliska budowany jest Lidl. Sieciowy dyskont powstaje od strony dworca autobusowego (w miejscu, które jeszcze niedawno pozostawało jego częścią). W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także stacja kolejowa, choć dojście na nią w związku z likwidacją bezpośredniego przejścia przy budynku poczty jest nieco utrudnione.

Bez zakupów w niedziele, za to z alkoholem w dzień powszedni

– Nowy sklep w Łodzi zlokalizowany jest przy ul. Karolewskiej na terenie należącym do PKS Łódź – potwierdza Aleksandra Robaszkiewicz, communications manager w Lidl Polska. Zapowiada, że otwarcie sklepu nastąpi już w pierwszej połowie maja. Co ciekawe, lokalizacji dyskontu na terenie węzła komunikacyjnego nie można łączyż z wprowadzonym w zeszłym roku zakazem handlu w znaczną część niedziel.

–Sklep nie znajduje się on na terenie dworca, dlatego będzie czynny od poniedziałku do soboty oraz w niedzielę handlową – mówi bowiem nasza rozmówczyni. Zapowiada, że w sklepie oferowane będą standardowo artykuły spożywcze i przemysłowe, a w planach jest także uzyskanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Byłoby to niemożliwe, gdyby Lidl otworzył swoją placówkę bezpośrednio na samym dworcu.

Sieć nie ma konkretnych planów obecności na dworcach komunikacyjnych

Czy polityka rozwoju jednej z największych sieci handlowych w kraju zakłada otwieranie nowych placówek w węzłach komunikacyjnych? Biuro prasowe Lidla nie odpowiada na to pytanie wprost. Aleksandra Robaszkiewicz wskazuje, że obecnie działa już ponad 670 marketów Lidla, a każdego roku otwieranych jest kilkadziesiąt kolejnych. – Takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny – stwierdza przedstawicielka koncernu. Dodaje, że strategia sieci zakłada obecność w najlepszych możliwych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach w miejscowościach powyżej 8 tys. mieszkańców.

Po otwarciu nowej, podziemnej Łodzi Fabrycznej znaczenie komunikacyjne węzła Łódź Kaliska istotnie spadło. Wraz z kurczeniem się oferty przewozowej łódzkiego PKS i przenoszeniem się znacznej części innych przewoźników na nowy obiekt zmniehjsza się liczba kursów realizowanych z dworca utrzymywanego przez łódzkie przedsiębiorstwo. Rola stacji kolejowej prawdopodobnie ponownie jednak wzrośnie po oddaniu do użytku tunelu średnicowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź-Żabieniec.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP PLK: Oceniamy koncepcję łódzkiego tunelu średnicowego

Przestrzeń

PKP PLK: Oceniamy koncepcję łódzkiego tunelu średnicowego

Roman Czubiński 12 lipca 2018

Łódź: 14 stacji Wojewódzkiego Roweru Publicznego

Komunikacja

Łódź: 14 stacji Wojewódzkiego Roweru Publicznego

Kasper Fiszer 14 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5