Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Jelcze Vero zostaną na dłużej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-01-18 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Jelcze Vero zostaną na dłużej
fot. Kasper FiszerJelcz Vero w Łodzi
Łódzkie MPK nie zamierza wycofywać z ruchu wszystkich jelczy vero po dostawach minibusów marki Isuzu. Oznacza to znaczące powiększenie floty pojazdów klasy mini w taborze miejskiego przewoźnika. Po grudniowych korektach zmieniły się trasy, na które dziś kierowane są autobusy tej wielkości.

Zbliża się termin dostarczenia do Łodzi 24 minibusów nowej w taborze MPK marki Isuzu. Umowę ich kupna podpisano w sierpniu zeszłego roku. Powiększenie floty pojazdów o niewielkiej pojemności związane jest z planami rozwoju komunikacji miejskiej na obszarach peryferyjnych i wewnątrz osiedli, co zostało zapowiedziane przy okazji reformy układu połączeń z kwietnia 2017 r.

Skreślenia vero będą, ale nie wszystkich

Dziś miejski przewoźnik eksploatuje siedemnaście autobusów tej klasy. Wszystkie to jelcze M081MB3 vero wyprodukowane w 2006 r. Dotychczas mówiono o całkowitym zastąpieniu tej serii przez pojazdy japońskiej marki. Wówczas w ruchu pozostawałoby o siedem minibusów więcej niż obecnie. – Dostawy isuzu spowodują skreślenie z inwentarza pewnej części vero, ale na pewno nie od razu i nie wszystkich. Planuje się pozostawienie kilku jelczy – mówi jednak dziś Bartosz Stępień z Działu Promocji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź.

Warto w tym miejscu dodać, że pod koniec zeszłego roku istotnie zmienił się katalog tras, które planowo obsługiwane są najmniejszymi pojazdami we flocie MPK. – Roszady w kierowaniu vero na inne linie to wynik analizy badania napełnień. Badania te zlecił Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi – tłumaczy przedstawiciel MPK. ZDiT zlecił kierowanie pojazdów klasy mini na linie 71 (z wariantami A i B), 77 oraz 90 (z wariantami A, B i C). Na pierwszej z nich w szczycie kursuje sześć takich autobusów, a po szczycie – cztery. Dwie pozostałe obsadzone są czterema brygadami vero przez cały dzień.

W weekendy najmniejsze jelcze także na liniach 63 i 68

Taki podział obowiązuje od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele uruchomienie vero jest nieco mniejsze, ale pojazdy obsługują więcej linii: 63 (3 brygady), 68 (2), 71 (4) i 90 (3). – Taki stan ukonstytuował się z dniem 27 grudnia zeszłego roku – informuje Bartosz Stępień.

Wszystkie siedemnaście jelczy vero od początku ich eksploatacji stacjonuje w zajezdni Nowe Sady. Ich rola w rozwoju łódzkiej komunikacji miejskiej jest znacząca, bo są pierwszymi pojazdami tej klasy w najnowszej historii MPK. Pozwoliły więc na stopniowy rozwój połączeń peryferyjnych bądź na zwiększenie częstotliwości obsługi istniejących wcześniej linii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Ubyło bezpłatnych linii hipermarketowych

Komunikacja

Łódź: Ubyło bezpłatnych linii hipermarketowych

Kasper Fiszer 08 stycznia 2019

Tuszyn: Uruchomienie samorządowej linii do Łodzi niepewne

Komunikacja

Tuszyn: Uruchomienie samorządowej linii do Łodzi niepewne

Kasper Fiszer 07 stycznia 2019

Łódź: Przystanki na żądanie się sprawdziły

Komunikacja

Łódź: Przystanki na żądanie się sprawdziły

Kasper Fiszer 12 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5