Partner serwisu
Komunikacja

Łódź: Inwestycja na Helenówku blisko półmetka

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
08-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
08-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Inwestycja na Helenówku blisko półmetka
fot. lodz.pl
W dawnej zajezdni tramwajów podmiejskich na Helenówku trwają intensywne prace związane z przebudową na nowoczesną siedzibę Zakładu Techniki. Ich końca można spodziewać się za nieco ponad rok.

– Wykonano już znaczną część fundamentów, złącza energetyczne oraz montaż części konstrukcji nośnej. Trwają prace konstrukcyjne oraz budowa dachu, a także roboty związane z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i montażem kanałów wentylacyjnych – informuje łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich. Prace – w odróżnieniu od wielu innych łódzkich inwestycji transportowych – przebiegają zgodnie z harmonogramem. Termin ukończenia (druga połowa 2025 r.) ma zostać dotrzymany.

Umowę na przebudowę zajezdni podpisano z firmą Inkomet w lipcu ubiegłego roku. Hala, z której dotychczasowej konstrukcji pozostały właściwie same ściany, ma zostać zmodernizowana i rozbudowana o dwa nowe skrzydła.

Za 129 mln zł powstaną nowe hale napraw bieżących i głównych z warsztatem elektrycznym i mechanicznym, śrutownią, lakiernią, stolarnią, spawalnią, myjnią, narzędziownią oraz pomieszczeniami magazynowymi i pomocniczymi. W nowym Zakładzie Techniki, przeniesionym z historycznej siedziby przy Tramwajowej 6 w centrum, ma pracować na dwie zmiany ok. 200 pracowników produkcyjnych i 25 biurowych. Zakład zajmuje się modernizacją oraz poważniejszymi naprawami wagonów tramwajowych.

Zajezdnia Helenówek została wybudowana w 1901 r. (a przebudowywana właśnie hala – w roku 1922) przez spółkę Kolej Elektryczna Łódzka. Po drugiej wojnie światowej została upaństwowiona i przejęta przez łódzkie MPK. Na początku lat 90. stała się siedzibą Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej, która zakończyła działalność 31 marca 2012 r. Od tego czasu obiekt pozostawał nieczynny.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5