Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź idzie w ślady Warszawy. Od dziś można odraczać ważność biletów okresowych

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-03-23 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź idzie w ślady Warszawy. Od dziś można odraczać ważność biletów okresowych
fot. MJTramwaj w Łodzi
Pandemia koronawirusa skłoniła władze łódzkiego przewoźnika do umożliwienia pasażerom zmiany terminu obowiązywania biletów kodowanych na karcie „Migawka”. Od dziś do końca roku można jednorazowo zawiesić ważność biletu. Niewykorzystane dni będzie można wykorzystać po unormowaniu sytuacji.

Termin ważności „Migawki” można przesunąć za pośrednictwem internetowego formularza, dostępnego na stronie www.migawka.lodz.pl. Należy podać w nim adres email. Imię właściciela karty (nie ma obowiązku podawania pełnych danych osobowych) oraz numer karty. Można też wybrać dzień, z którym ma nastąpić zawieszenie – jeśli właściciel Migawki tego nie zrobi, przyjmuje się datę złożenia wniosku. Wpłynięcie wniosku zostanie potwierdzone mailowo. Zmiany można dokonać tylko raz. Czas na złożenie dyspozycji upływa z końcem roku.

Po ustaniu zagrożenia epidemicznego na stronie Migawki ma pojawić się kolejny formularz, za pomocą którego będzie można odwiesić bilet. Cały niewykorzystany okres ważności będzie można wykorzystać, począwszy od wybranej daty. Również tu na razie przewidziano jako granicę koniec 2020 r.

Pandemia koronawirusa COVID-19 spowodowała bardzo duży spadek zapotrzebowania na przewozy. Zawieszono lekcje w szkołach i zajęcia na uczelniach, odwołano imprezy masowe, a część pracowników instytucji publicznych i firm prywatnych wykonuje swoja pracę z domu. Z tego powodu do odwołania ograniczono w Łodzi kursowanie większości linii tramwajowych i autobusowych (przeważnie w dni powszednie pojazdy kursują według rozkładów sobotnich z drobnymi korektami), a niektóre warianty w niedziele i święta zawieszono w ogóle. Część pociągów zawiesiła także Łódzka Kolej Aglomeracyjna, w granicach Łodzi zintegrowana taryfowo z lokalnym transportem zbiorowym.

Z problemem niewykorzystanych biletów okresowych zmagają się pasażerowie w całej Polsce. Jak niedawno pisaliśmy, na podobny krok zdecydował się Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5