Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź i Konstantynów zintegrują inwestycje tramwajowe?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-08-30 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź i Konstantynów zintegrują inwestycje tramwajowe?
fot. Kasper FiszerTramwaj 43A z Łodzi do Konstantynowa
W perspektywie kilku lat możemy doczekać się kompleksowego remontu jednej z podmiejskich linii tramwajowych – do Konstantynowa Łódzkiego. Łódź potwierdza bowiem dotychczasowe plany remontu swojego fragmentu połączenia. Zapewnia też, że pozostaje w stałym kontakcie z konstantynowskim samorządem w sprawie przeprowadzenia inwestycji.

Jak informowaliśmy w maju, władze Konstantynowa Łódzkiego starają się o środki unijne na remont linii tramwajowej od granicy z Łodzią do trójkąta manewrowego przy placu Wolności. Fragment ten jest zresztą – przynajmniej w skali łódzkiej sieci podmiejskiej – w relatywnie dobrym stanie technicznym i obecnie nie ma zagrożenia zawieszenia z tego powodu przewozów. Na przełomie wieków wykonano bowiem kompleksowy remont toru biegnącego na terenie podłódzkiego miasta w jezdni (wówczas nieco zubożono też przy okazji układ torowy, likwidując mijankę na placu Kościuszki).

Wciąż brakuje konkretów, ale są wzajemne rozmowy

Problemem pozostaje natomiast odcinek łódzki – od pętli Zdrowie, gdzie zawracają tramwaje miejskiej linii 9B, do granicy z Konstantynowem. W tym roku dopuszczalna prędkość na jego części spadła aż do 10 km/godz., co znacznie wydłużyło czas przejazdu. W razie dalszej degradacji istnieje ryzyko konieczności wstrzymania przewozów, co wymusiłoby także zawieszenie ruchu do Lutomierska.

W kwietniu łódzki samorząd poinformował o wstępnym zamiarze wykonania tam prac remontowych, które pozwoliłyby utrzymać komunikację podmiejską w kierunku zachodnim. Nie wskazywał jednak żadnych konkretnych terminów czy zakresu prac. Choć w sprawie nie pojawiły się wciąż żadne istotne szczegóły, wiemy już, że istnieje realna szansa na koordynację robót zlecanych przez Łódź i przez Konstantynów.

Remont będzie przeprowadzony w najbliższych latach

– Na ten moment nie mamy jeszcze zaplanowanych tam prac, jednak jest to jeden z odcinków torowisk, które w najbliższych latach chcemy wyremontować – potwierdził Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. – Jesteśmy w stałym kontakcie z Konstantynowem Łódzkim i w perspektywie planowanych modernizacji ich odcinków będziemy starali się wyremontować łódzki fragment trasy – dodał.

Poprawa stanu technicznego infrastruktury tramwajowej do Konstantynowa byłaby kolejnym elementem zwiększenia jakości komunikacji pomiędzy miastami. Przypomnijmy, że zbliża się inauguracja pierwszego od dekady codziennego połączenia nocnego – linii N2B. W ostatnich latach uruchomione zostały także dzienna linia autobusowa 94 na Retkinię i nocna linia tramwajowa N9 obsługiwana w weekendy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Historyczny tramwaj w składzie i do Lutomierska

Komunikacja

Łódź: Historyczny tramwaj w składzie i do Lutomierska

Kasper Fiszer 09 czerwca 2018

Konstantynów Łódzki: Decyzja ws. tramwaju do końca roku

Komunikacja

Konstantynów Łódzki: Decyzja ws. tramwaju do końca roku

Kasper Fiszer 29 maja 2018

Łódź wyremontuje swoją część linii konstantynowskiej

Komunikacja

Łódź wyremontuje swoją część linii konstantynowskiej

Kasper Fiszer 25 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5