Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Honorowanie biletów miejskich i ŁKA w PKP Intercity przez kolejny rok

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
13-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
11-12-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Honorowanie biletów miejskich i ŁKA w PKP Intercity przez kolejny rok
fot. Grzegorz W. Tężycki, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org
Na mocy porozumienia PKP Intercity z Łódzką Koleją Aglomeracyjną ponownie przedłużone zostało wzajemne honorowanie biletów przewoźników na obszarze Łodzi. Oznacza to, że przez kolejny rok bilety komunikacji miejskiej będą uprawniać do przejazdu praktycznie wszystkimi pociągami, jakie pojawiają się na łódzkich stacjach i przystankach. To udogodnienie, jakie nie zostało wprowadzone w żadnej innej aglomeracji w kraju.

Łódzka komunikacja tramwajowa pogrążona jest wciąż w poważnym kryzysie. Ruch na szeregu odcinków jest wstrzymany w związku z ich złym stanem technicznym, a toczące się remonty bywają istotnie opóźnione – ostatnio samorząd miejski potwierdził, że w tym roku nie zostanie przywrócona komunikacja tramwajowa po ul. Legionów. Na tym tle bardzo dużą wartością staje się integracja taryfowa lokalnego transportu zbiorowego z koleją, która osiągnęła poziom wyższy niż we wszystkich pozostałych aglomeracjach w Polsce.

Udogodnienie pozostaje na kolejny rok

Od kilku lat posiadacze wszystkich rodzajów biletów miejskich mogą bowiem bez żadnych dopłat czy dodatkowych warunków korzystać ze wszystkich kursów obsługiwanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną i Polregio w granicach administracyjnych Łodzi. Później na mocy odrębnego porozumienia ŁKA i PKP Intercity łodzianie uzyskali także prawo do korzystania na tych samych zasadach z połączeń narodowego przewoźnika. Spółki podpisały bowiem umowę, na mocy której wzajemnie honorują bilety na obszarze Łodzi, a także na odcinkach do Ozorkowa, Pabianic i Koluszek.

Porozumienie jest przedłużane co rok i wiemy już, że takie same zasady honorowania będą obowiązywać również w przyszłym roku kalendarzowym. – Wzajemne honorowanie biletów w aglomeracji łódzkiej będzie kontynuowane w 2024 r. – potwierdza Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Zasady honorowania pozostaną bez zmian – dodaje.

Pasażerowie doceniają pełną integrację

Poza systemem biletu miejskiego pozostanie więc w praktyce tylko kurs Kolei Wielkopolskich relacji Poznań Główny – Łódź Fabryczna – Poznań Główny. Do wszystkich pozostałych pociągów pojawiających się na łódzkich dworcach z np. biletem okresowym można wsiadać bez obaw. Zakres honorowania biletów miejskich na kolei w innych miastach, które wprowadziły w tym zakresie regulacje, np. w Poznaniu czy Warszawie, jest znacznie skromniejszy.

Łodzianie mają tę wygodę doceniać. – Rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych pasażerów – stwierdza bowiem przedstawicielka ŁKA. Dodajmy, że wzajemne honorowanie ma duże znaczenie także dla dojeżdżających do Łodzi z okolicznych miejscowości na podstawie biletów okresowych ŁKA.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5