Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Historyczny tramwaj w składzie i do Lutomierska

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-06-09 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Historyczny tramwaj w składzie i do Lutomierska
Fot. Kasper FiszerHistoryczne wagony 5N+5ND
Mimo niewyremontowania wagonu doczepnego nr 644 tegoroczna łódzka Tramwajowa Linia Turystyczna obsługiwana będzie, tak jak zazwyczaj, składem dwóch wozów generacji N. Zarząd Dróg i Transportu liczy, że silnikowy wagon 5N nr 337 będzie stanowił dla pasażerów dodatkową atrakcję. Do końca września po ulicach Łodzi kursować będzie także prywatny wagon Sanok.

Przed tygodniem informowaliśmy o problemach związanych z funkcjonowaniem tegorocznej edycji Tramwajowej Linii Turystycznej w Łodzi. Do wakacji MPK-Łódź zdąży wyremontować tylko wagon silnikowy wykorzystywanego rokrocznie do obsługi TLT składu 5N+5ND, a latem gmina Lutomiersk planuje wykonać drobne prace remontowe na trasie, którą kursuje historyczny tramwaj. Wiemy już jednak na pewno, że ciesząca się wśród łodzian dużą popularnością wakacyjna atrakcja będzie funkcjonować także w nadchodzącym sezonie.

Wyremontowana „enka” jeszcze większą atrakcją dla łodzian

– Jak każdego roku, uruchamiamy kursy Tramwajowej Linii Turystycznej – potwierdza Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu. – Na trasie pojawi się skład tramwajów typu 5N+5ND. Dzięki staraniom MPK-Łódź udało się wyremontować wagon silnikowy. Będzie on jeszcze większą atrakcją dla pasażerów – zapewnia nas przedstawiciel organizatora komunikacji zbiorowej w Łodzi.

Wiemy już także, że TLT funkcjonować będzie ponownie na linii konstantynowsko-lutomierskiej. – Tramwaj będzie kursował jako wybrana brygada linii 43A [Łódź – Konstantynów Łódzki]/43B [Łódź – Konstantynów Łódzki – Lutomiersk] i obowiązywać będą w nim normalne łódzkie bilety i migawki [używane w Łodzi określenie na bilety okresowe] – opisuje nasz rozmówca. Dodaje, że trwają ostatnie ustalenia dotyczące rozkładu jazdy. Nie wiemy na razie, jak długo potrwają prace zapowiedziane niedawno przez gminę Lutomiersk. Nie jest więc jasne, w jakim okresie konieczne będzie skrócenie trasy kursów.

Dwie okazje do spotkań z tramwajową historią

– Start TLT planujemy na 24 czerwca – zapowiedział Tomasz Andrzejewski. Historyczne „enki” mają pojawiać się na ulicach Łodzi i okolicznych miejscowości w każdą niedzielę aż do końca września i dodatkowo 15 sierpnia. Jak zwykle obsługę konduktorską zapewnią członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Przedstawiciel ZDiT podkreśla, że tegoroczna TLT będzie już piętnastą z kolei edycją przedsięwzięcia.

W tym roku w Łodzi funkcjonować będą aż dwie linie turystyczne. Od początku czerwca do końca września w soboty i niedziele kursuje bowiem specjalna, bezpłatna linia 120, której trasa przebiega z pętli Widzew Stadion do krańca Karolew m.in. przez dworzec Łódź Fabryczna. Połączenie obsługiwane jest prywatnym wagonem Sanok, a organizatorem jest Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. – Linia jest uruchomiona w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017/2018 – czytamy na stronach MPK-Łódź, gdzie znaleźć można także aktualny rozkład jazdy. Oznaczenie linii nawiązuje do 120. rocznicy uruchomienia tramwajów w Łodzi.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Na linię turystyczną wyjedzie „solówka”?

Komunikacja

Łódź: Na linię turystyczną wyjedzie „solówka”?

Kasper Fiszer 03 czerwca 2018

Zgierz: Pojawiły się dwa kolejne autobusy gazowe

Komunikacja

Zgierz: Pojawiły się dwa kolejne autobusy gazowe

Kasper Fiszer 30 maja 2018

Zgierz: Wniosek ws. remontu tramwaju dużo później

Komunikacja

Zgierz: Wniosek ws. remontu tramwaju dużo później

Kasper Fiszer 01 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5