Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź Fabryczna: Znów nie działają windy. Przez ulewę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
06-07-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź Fabryczna: Znów nie działają windy. Przez ulewę
Fot. Kasper FiszerDworzec autobusowy Łódź Fabryczna
Problemów autobusowego dworca Łódź Fabryczna jest bardzo wiele: brak kas, zapowiedzi megafonowych, niewielka liczba kursów i pasażerów. Niedawno dołączyła do nich kolejna kwestia: nieczynne windy. To już drugi dłuższy okres przestoju w pracy dźwigów w krótkiej historii podziemnej Fabrycznej.

W zeszłym roku przez wiele miesięcy nie działała większość wind łączących podziemny dworzec autobusowy z poziomem 0, na którym znajdują się m.in. przystanki tramwajowe. Zarządca nowo wybudowanego obiektu, Zarząd Dróg i Transportu, tłumaczył to przedłużającymi się pracami serwisowymi w ramach naprawy gwarancyjnej. Na drzwiach nieczynnych dźwigów od maja do grudnia wisiały komunikaty odsyłające do jedynej sprawnej windy.

Części do wind są drogie i sprowadza się je na zamówienie

Ledwie kolejne pół roku wystarczyło do powtórzenia się znanej już sytuacji. Część dźwigów jest znów unieruchomiona, lecz tym razem na drzwiach wejściowych nie umieszczono wyraźnych ogłoszeń o utrudnieniach. Skala awarii jest jednak nieco mniejsza niż podczas poprzednich awarii.

– Po ulewie, która przeszła przez Łódź 11 maja, doszło do uszkodzenia dwóch wind na dworcu Łódź Fabryczna – potwierdza Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. – Od razu po zdarzeniu podjęliśmy działania – zapewnia, dodając jednak, że nie było możliwe natychmiastowe usunięcie usterek. – Uszkodzone zostały dość kosztowne i wymagające zamówienia części – tłmaczy.

Czy skala strat mogłaby być mniejsza?

– Naprawa została zamówiona i w ciągu najbliższych tygodni windy będą na nowo funkcjonować – zapewnia nas przy tym przedstawiciel ZDiT. Przypomnijmy, że nawalny deszcz, jaki spadł na centralną Polskę w pierwszej połowie maja, był tak silny, że stał się przedmiotem rozważań m.in. Ministerstwa Infrastruktury. Resort wskazywał, że być może lepsze planowanie przestrzenne pozwoliłoby zmniejszyć skalę strat wywołanych przez opady. Zasugerowało także, że polskie ośrodki powinny przygotować plany adaptacji do zmian klimatycznych, jak uczyniono np. w Kopenhadze.

Nieczynne windy to wciąż nie jedyny problem autobusowej części dworca Łódź Fabryczna. Pomimo otwarcia w hali odjazdów okienka informacji pasażerskiej o kursach wciąż nie sprzedaje się tam biletów. Wielu przewoźników decyduje się też na zatrzymywanie w innych miejscach Łodzi, np. na dworcach Łódź Kaliska i Łódź Północny. Jedną z firm, której pojazdy nie docierają na nowy dworzec, jest DB, które uruchomiło niedawno kurs Warszawa – Berlin.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5