Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź Fabryczna: Wreszcie stanęła... gablota na rozkład jazdy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
30-10-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź Fabryczna: Wreszcie stanęła... gablota na rozkład jazdy
fot. Kasper FiszerGablota rozkładowa na WPA Łódź Fabryczna
Za sukces można uznać ustawienie na autobusowej części dworca gabloty przeznaczonej na rozkład jazdy. Poziom informacji pasażerskiej powoli rośnie, ale wciąż prezentuje poziom poniżej średniego standardu. Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się długo zapowiadanej premiery strony internetowej WPA Łódź Fabryczna.

Na naszych łamach regularnie opisujemy sytuację panującą na autobusowej części dworca Łódź Fabryczna. Otwarty niemal dwa lata temu obiekt nadal zdaje się bowiem nie funkcjonować w pełni: odjazdów jest wciąż relatywnie niewiele (choć ich liczba jest już większa niż kursów realizowanych z autobusowego dworca Łódź Fabryczna), wielokrotnie zdarzały się także awarie wind czy – ostatnio – schodów ruchomych. Spore braki dotyczą także standardowej informacji pasażerskiej.

Rozkład jazdy nareszcie zniknie z nigdy nieotwartej kasy

Należy przyznać przy tym, że w mijającym roku w tej kwestii nieco się zmieniło. Wreszcie otwarto pierwsze z okienek przeznaczonych na kasy biletowe i – choć nie można w nim kupić żadnego biletu – udziela ono przynajmniej podstawowych informacji o rozkładzie jazdy. Dalej nie ma natomiast zapowiedzi dworcowych (w hali autobusowej można usłyszeć tylko komunikaty dotyczące odjazdów pociągów).

Rozkład jazdy jest natomiast naklejoną na szybę jednego z nieczynnych okienek kartką. W obliczu skali problemów i czasu, jakiego wymaga rozwiązanie każdej z budzących wątpliwości kwestii, bardzo dużym postępem wydaje się ustawienie w pobliżu jednego z wejść pierwszej gabloty rozkładowej z prawdziwego zdarzenia. Choć stoi ona na dworcu od około trzech tygodni, na razie pozostaje pusta, należy jednak spodziewać się rychłego przeniesienia do niej naklejonego naprędce na szybę zamkniętej kasy grafiku.

Kiedy kompletny rozkład trafi do internetu?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na gablocie zastosowano oficjalnie obowiązującą, acz rzadko używaną przez łodzian nazwę WPA Łódź Fabryczna. To skrótowiec oznaczający wielostanowiskowy przystanek autobusowy. Obiekt nie ma bowiem teoretycznie rangi dworca.

Zarządca przystanku – Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi – od miesięcy zapowiada, że stworzy stronę internetową, na której będzie można znaleźć m.in. informacje o wszystkich realizowanych stamtąd odjazdach. ZDiT nie odpowiedział nam jednak na pytanie, na kiedy zaplanowano jej premierę. Pasażerowie wciąż muszą zatem szukać godzin kursów w różnych niezagregowanych źródłach – na stronach przewoźników, w komercyjnych wyszukiwarkach itp.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5