Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź Fabryczna: Wkrótce dworzec autobusowy w internecie

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
06-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź Fabryczna: Wkrótce dworzec autobusowy w internecie
fot. Kasper Fiszer.Tablica informacyjna na dworcu Łódź Fabryczna.
Zamiast w gablotach wydruki z godzinami odjazdów autobusów umieszczono na razie w oknach. Wkrótce rozkład jazdy trafić ma jednak nie tylko do odpowiedniej witryny przystankowej, ale i internetowej. Kiedy zakres informacji udzielanej podrożnym się zwiększy – na razie nie wiadomo.

W kwietniu informowaliśmy o bardzo niewielkim zakresie, w jakim podróżni korzystający z autobusowej części Łodzi Fabrycznej informowani byli o realizowanych z niego połączeniach. Na wielostanowiskowym przystanku autobusowym – jak oficjalnie nazywany jest dworzec – nie było wówczas nawet gablot z rozkładem jazdy, a godziny odjazdów wskazywane były jedynie na elektronicznych tablicach wyświetlających kilka najbliższych kursów.

Prawie pół roku po otwarciu pojawił się tymczasowy rozkład

Według zapewnień administrującego przystankiem Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi sprzed dwóch miesięcy witryny z grafikiem połączeń miały zostać ustawione jeszcze przed końcem kwietnia. Nie pojawiły się jednak do dziś. – Trwały ustalenia odnośnie do szczegółów stałych rozkładów i gablot, co przeniosło się na termin ich realizacji – tłumaczy opóźnienie Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT.

Zarządca wprowadził jednak tymczasowe rozwiązanie problemu. – Po ustaleniach z firmą, która ma wykonać gabloty w części autobusowej Dworca Fabrycznego, postanowiliśmy zamieścić wydrukowane rozkłady w oknach pomieszczeń znajdujących się przy stanowiskach odjazdowych – mówi przedstawiciel Zarządu. Kartki z podstawowymi informacjami wywieszono na początku maja, a więc pięć miesięcy po otwarciu dworca.

Informacje o odjazdach będą na stronie ZDiT

– Docelowe rozwiązanie postaramy się wprowadzić najszybciej, jak tylko będzie to możliwe – zapewnia nas Tomasz Andrzejewski, nie wskazując przy tym żadnego konkretnego terminu ustawienia gablot. Zarządca części autobusowej zamierza wprowadzić także inne zmiany ułatwiające pasażerom planowanie podróży. Najważniejszą z nich ma być prezentacja informacji o połączeniach w internecie.

– Prowadzimy prace nad nową stroną ZDiT, na której chcielibyśmy podjąć poruszany temat – informuje rzecznik prasowy Zarządu. – Dokładamy również starań, aby na dworcu pasażerowie mogli uzyskać informacje o realizowanych połączeniach – dodaje pytany o plany w zakresie otwarcia okienka informacyjnego. Obecnie w części autobusowej nie działa bowiem żadna kasa biletowa, nie ma też punktu, w którym wskazywano by możliwości dojazdu. Bilety na połączenia jednego z przewoźników planowała sprzedawać Łódzka Kolej Aglomeracyjna, na razie jednak nie ma w tej sprawie konkretnych ustaleń.

PKS Łódź pomału wraca na Fabryczną

Tymczasem kursów odjeżdżających z Łodzi Fabrycznej powoli przybywa, choć wciąż o wiele więcej autobusów obsługuje należący do łódzkiego PKS dworzec Łódź Kaliska. – 1 czerwca uruchomione zostały nowe połączenia realizowane przez PKS Sieradz: do Kudowy-Zdroju, Wrocławia i Sieradza. Dodatkowo PKS Łódź wraz z PKS Kamień Pomorski otworzą 2 czerwca sezonową linię z Łodzi do Świnoujścia – wylicza nowe kierunki Tomasz Andrzejewski. – Myślimy, że oferta podróży z Łodzi Fabrycznej rozszerzy się jeszcze przed wakacjami – dodaje.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5