Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź Fabryczna: Windy działają, ale kasy autobusowe nie

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
19-12-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź Fabryczna: Windy działają, ale kasy autobusowe nie
Fot. Kasper FiszerTablica informacyjna na WPA Łódź Fabryczna
Rozwiązany został jeden z istotniejszych problemów autobusowej części Łodzi Fabrycznej: po półrocznej przerwie zaczęły funkcjonować wszystkie windy. Nadal zamknięte są natomiast okienka kasowe, zaś rozkładu jazdy autobusów nie można znaleźć w jednym miejscu w internecie. ZDiT przygotowuje witrynę internetową, która ma ułatwić podróżowanie z łódzkiego dworca.

Na naszych łamach regularnie opisujemy sytuację autobusowej części dworca Łódź Fabryczna. Wielostanowiskowy Przystanek Autobusowy, bo tak oficjalnie nazywa się obiekt zarządzany przez miasto, od samego początku funkcjonował bowiem z wyraźnymi problemami. Najpierw bardzo niewielu przewoźników zdecydowało się na korzystanie z WPA, a wywieszenie choćby kartki z godzinami odjazdów zajęło Zarządowi Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi kilka miesięcy. Później zepsuły się prowadzące tu z powierzchni windy i schody ruchome.

Rozwiązywaniu problemów nie sprzyjają braki kadrowe w magistracie

Jak zapewnia ZDiT, dokonane zostały już wszystkie niezbędne naprawy i prace serwisowe. – Windy na Dworcu Fabrycznym działają. Dostępne są również wszystkie schody ruchome – powiedział nam Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu. Nie zmienia to jednak faktu, że okres przestoju niemal wszystkich urządzeń był rażąco długi. Zatrzymano je bowiem na przełomie kwietnia i maja, a przez około pół roku pasażerowie kierowani byli do jedynej działającej windy lub korzystali ze stojących schodów ruchomych.

Choć na jednej z szyb od dłuższego czasu wisi wydrukowany rozkład jazdy, wbrew wcześniejszym zapowiedziom grafiku połączeń wciąż nie udało się umieścić w internecie. – Prace nad odpowiednią stroną trwają. Przepraszamy za zwłokę. Chcemy, aby informacje były przydatne i czytelne dla pasażera, co wymaga dobrego przygotowania technicznego, a z racji problemów kadrowych niezbędny na to czas się wydłuża – tłumaczy przedstawiciel zarządzającego obiektem ZDiT.

Rozmowy MPK z PKP zerwane. „Brak chęci sfinalizowania projektu”

– Mam nadzieję, że niebawem sfinalizujemy ten pomysł – dodaje jednak przy tym nasz rozmówca, nie podając konkretnych dat planowanego uruchomienia witryny. Nie wiadomo także, kiedy w którymś z nigdy dotychczas nieotwartych okienek kasowych zasiądzie kasjer lub informator. Miastu nie udało się bowiem na razie znaleźć podmiotu, który mógłby pełnić taką rolę. Ostatecznie na dworcu Łódź Fabryczna nie będzie też centrum informacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – MPK zerwało rozmowy z PKP ze względu na brak chęci sfinalizowania projektu – stwierdza Tomasz Andrzjewski (lokal planowano uruchomić w części kolejowej budynku).

Kursów autobusowych, które realizowane są z pozostającego jedynie nieoficjalnie dworcem Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego, dość regularnie przybywa. Pojawiły się jednak także pierwsze przypadki rezygnacji przewoźników z wjazdu na Fabryczny. W połowie grudnia miejsce odjazdu zmienił Trans-Bus operujący na linii Łódź – Płock, a także PKS Łódź, który uruchamia przelotowy kurs Katowice – Gdynia. Inne połączenia łódzkiej spółki odprawiane dotychczas z Łodzi Fabrycznej funkcjonują bez zmian.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5