Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź Fabryczna: Otwarcie w sierpniu 2016, kwota kontraktu bez zmian

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2015-06-10 15:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź Fabryczna: Otwarcie w sierpniu 2016, kwota kontraktu bez zmian
fot. Roman CzubińskiŁódź Fabryczna
Za około dwa miesiące PKP PLK i miasto Łódź podpiszą aneks do umowy z wykonawcą budowy dworca Łódź Fabryczna. Nowy termin ukończenia inwestycji zostanie wyznaczony na koniec sierpnia 2016 r. Opóźnienie – jak twierdzą inwestorzy – nie przeszkodzi jednak w rozliczeniu dofinansowania inwestycji ze środków unijnych.

– Kończymy negocjowanie aneksu do umowy z konsorcjum Torpol-Astaldi-PBDiM-Intercor. Nowym terminem ukończenia dworca ma być sierpień 2016 r. Negocjacje szczegółowych zapisów jeszcze trwają, przewidujemy jednak ich zakończenie do końca sierpnia bieżącego roku – poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Wydłużenie terminu wykonania całości inwestycji dworcowej pozostanie bez wpływu na deklarowany niedawno termin wjazdu pierwszych pociągów technicznych. – Wjadą one na dworzec w celu dokonania diagnostyki montowanych układów w grudniu tego roku – zapewnia Siemieniec.

Czy oprócz części odnoszącej się do terminu zmiany nastąpią także w finansowej części kontraktu? – Zgodnie z uwarunkowaniami kontraktowymi cena kontraktu nie może ulec zmianie – twierdzi Siemieniec. Na pytanie o naliczanie ewentualnych kar nie odpowiada.

– Nie udzielamy w tej sprawie informacji, jako że obecnie nic w umowie się nie zmieniło. Jednakże, jak informowaliśmy wcześniej, ze względu na niezależną od Generalnego Wykonawcy okoliczność w postaci nieprzekazania terenu pod budowę ul. Nowotargowej, rozmowy między Generalnym Wykonawcą i Zamawiającymi trwają – poinformowała rzecznik budującego dworzec konsorcjum Katarzyna Rumowska.

Więcej na ten temat przeczytasz
w serwisie "Rynek Kolejowy".

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5