Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź Fabryczna: Nieczynne windy na nowoczesnym dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-06-12 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź Fabryczna: Nieczynne windy na nowoczesnym dworcu
fot. Kasper Fiszer.Nieczynna winda na dworcu Łódź Fabryczna.
Wciąż niełatwo jest dostać się z autobusowego dworca Łódź Fabryczna na podziemny parking lub na poziom zewnętrzny. Większość wind i schodów ruchomych jest bowiem od kilku tygodni nieczynna. Zarząd Dróg i Transportu tłumaczy, że trwają prace serwisowe, ale na razie nie jest znany termin ich zakończenia.

Nie kończą się problemy eksploatacyjne dotyczące autobusowej części dworca Łódź Fabryczna. Zgodnie z zapowiedziami w oknie jednej z nieczynnych kas pojawił się rozkład jazdy (wcześniej działały jedynie elektroniczne tablice świetlne prezentujące kilka najbliższych odjazdów). Jest to jednak tylko rozwiązanie tymczasowe – grafik połączeń ma formę kartki papieru przyklejonej od zewnątrz do szyby przy pomocy taśmy klejącej. Grafik połączeń wywieszono tylko w jednym miejscu, podczas gdy przestrzeń z 24 stanowiskami odjazdowymi jest bardzo duża.

Działa tylko jedna winda. Kiedy uruchomią pozostałe?

Nieczynna pozostaje natomiast większość wind i schodów ruchomych pozwalających wydostać się na powierzchnię. Nie ma także poprowadzonych równolegle schodów tradycyjnych, które zmniejszałyby problem komunikacyjny choćby dla pasażerów niemających problemów w zakresie mobilności. Sytuacja ta trwa już około półtora miesiąca. – Obecnie prowadzone są prace związane z serwisem, które rozpoczęto po majowym weekendzie – tłumaczy Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi (to ZDiT pozostaje zarządcą autobusowej części dworca).

Zarząd nie wskazuje przy tym, kiedy przywrócona będzie pełna funkcjonalność wielostanowiskowego przystanku autobusowego, jak oficjalnie nazywany jest dworzec. – Dołożymy starań w rozmowach z operatorem, aby pasażerowie mogli skorzystać z urządzeń jak najszybciej – powiedział nam tylko przedstawiciel UMŁ. Na drzwiach prowadzących do wind przez jakiś czas pozostaną więc najprawdopodobniej prowizoryczne naklejki wskazujące drogę do czynnego wyjścia. – Cały czas dla podróżnych dostępna jest jedna z wind prowadząca zarówno na część autobusową, jak i na podziemne parkingi – przypomina Tomasz Andrzejewski.

Będą dodatkowe połączenia sezonowe kolejnego przewoźnika

Powoli powiększa się natomiast liczba połączeń realizowanych z nowego dworca. Kolejnym przewoźnikiem, który wjedzie na podziemną płytę, będzie PKS Bytów. Uruchomi on sezonowe autobusy Busko-Zdrój – Łeba, które w zeszłym roku wjeżdżały w Łodzi na autobusowy Dworzec Kaliski. W krótkim komunikacie wywieszonym już na nowym łódzkim przystanku spółka zapowiada liczne promocje pozwalające obniżyć koszty przejazdu.

Rozpoczęły się już natomiast kursy realizowane naprzemiennie przez PKS Łódź i PKS Kamień Pomorski na trasie z Łodzi do Świnoujścia przez Poznań, Gorzów Wielkopolski, Szczecin i Międzyzdroje. Autobusy tej nocnej linii zatrzymują się na obu łódzkich dworcach autobusowych. Na razie połączenie funkcjonuje w weekendy, podobna organizacja ma obowiązywać we wrześniu. W lipcu i sierpniu autobusy jeździć będą codziennie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź Fabryczna: Wkrótce dworzec autobusowy w internecie

Komunikacja

Łódź Fabryczna: Wkrótce dworzec autobusowy w internecie

Kasper Fiszer 06 czerwca 2017

Łódź: Trasa do Lutomierska zamknięta na dłużej

Komunikacja

Łódź: Trasa do Lutomierska zamknięta na dłużej

Kasper Fiszer 01 czerwca 2017

Łódź: Wspólny bilet z koleją ograniczony

Komunikacja

Łódź: Wspólny bilet z koleją ograniczony

Kasper Fiszer 29 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5