Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź Fabryczna: Na dworcu autobusowym będzie informacja

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-08-20 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź Fabryczna: Na dworcu autobusowym będzie informacja
Fot. Kasper FiszerNieczynne okienko na dworcu Łódź Fabryczna
Przybywa kursów autobusów regionalnych i dalekobieżnych realizowanych z nowego dworca Łódź Fabryczna. Wkrótce o godzinę odjazdu będzie można spytać w okienku informacyjnym. Zarząd Dróg i Transportu chce usprawnić zarządzanie obiektem i rozszerzyć dostępną informację pasażerską. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy zmiany te wejdą w życie.

O problemach eksploatacyjnych związanych z autobusową częścią dworca Łódź Fabryczna pisaliśmy na naszych łamach już wielokrotnie, ostatnio w czerwcu. Już wtedy unieruchomiona była znaczna część wind i schodów ruchomych prowadzących z Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego, jak oficjalnie nazywa się dworzec autobusowy, na powierzchnię. Pozostają one nieruchome do dziś.

Kilka miesięcy przerwy w pracy wind

– Windy zostały wyłączone w związku z pracami serwisowymi – powtarza stanowisko sprzed dwóch miesięcy Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. – Liczymy, że wkrótce zostaną one uruchomione – stwierdza ponownie, nie precyzując jednak daty przywrócenia pełnej funkcjonalności tej części dworca. Nowością są natomiast planowane zmiany administracyjne, które mają pozwolić na uniknięcie podobnych przestojów w przyszłości.

– Trwają działania, aby utrzymanie wind zostało przeniesione na Zarząd Dróg i Transportu, a nie było, jak do tej pory, realizowane przez wykonawcę dworca. Jesteśmy w trakcie procedury przetargowej na wybór firmy, która zajmie się obsługą urządzeń. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie zapewni należyte ich użytkowanie – ocenia przedstawiciel ZDiT.

Jeszcze w sierpniu Fabryczna trafi do internetu

Zarząd zapowiada także podjęcie działań mających odpowiedzieć na inne problemy obsługującej autobusową komunikację dalekobieżną części dworca, głównie związane z informacją pasażerską. Dziś za rozkład jazdy wystarczyć musi kartka papieru przyklejona do szyby nigdy nieotwartego okienka kasowego. W ciągu kilku tygodni ma on pojawić się także na stronie internetowej ZDiT.

Miało to nastąpić pierwotnie wraz z premierą nowej witryny tej instytucji, która została opublikowana już dłuższy czas temu. – Nowa strona internetowa jest jeszcze w fazie uzupełniania – tłumaczy opóźnienie Tomasz Andrzejewski. – Zakładka o Dworcu Fabrycznym powinna pojawić się jeszcze w tym miesiącu – dodaje.

Wreszcie podniosą się rolety w okienkach

Co więcej, porady dotyczącej planowanego połączenia będzie można zasięgnąc także na samym WPA. Po wielomiesięcznym funkcjonowaniu dworca praktycznie bez żadnej obsługi podróżnych otwarte mają zostać punkty informacyjne. Na razie nie jest znana dokładna data rozpoczęcia ich działalności – przedstawiciel ZDiT wskazuje jedynie, że stanie się to „wkrótce”. – Operatora wybierzemy w drodze przetargu, który jest obecnie w przygotowaniu – dodaje. Po kanapkę czy coś do picia trzeba będzie natomiast pójść do hali kas kolejowych. – To tam znajduje się część przeznaczona pod wynajem komercyjny – tłumaczy Tomasz Andrzejewski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Spada liczba wypadków. Wciąż głównie giną piesi

Przestrzeń

Warszawa. Spada liczba wypadków. Wciąż głównie giną piesi

Jakub Dybalski 18 sierpnia 2017

Łódź – Zgierz: Jednolity bilet na linie międzygminne

Komunikacja

Łódź – Zgierz: Jednolity bilet na linie międzygminne

Roman Czubiński 03 maja 2017

Łódź: Ruch ciężarówek w mieście spadł nawet o 30%

Komunikacja

Łódź: Ruch ciężarówek w mieście spadł nawet o 30%

Roman Czubiński 09 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5