Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź Fabryczna: Dwuletnie opóźnienie strony internetowej dworca autobusowego

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-12-10 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź Fabryczna: Dwuletnie opóźnienie strony internetowej dworca autobusowego
fot. Kasper FiszerAutobus na WPA Łódź Fabryczna
Podróżni, którzy chcieliby się dowiedzieć, dokąd można pojechać z dworca Łódź Fabryczna, w praktyce muszą na niego fizycznie przyjść. Wciąż nie ma bowiem w internecie żadnej witryny, która prezentuje godziny odjazdów wszystkich połączeń. ZDiT zapowiadał jej otwarcie już ponad dwa lata temu.

Jednym z największych problemów autobusowej komunikacji dalekobieżnej w Łodzi jest jej dezintegracja. Otwarcie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna, jak oficjalnie nazywa się tamtejszy dworzec autobusowy (bo nie spełnia on ustawowej definicji dworca) spowodowało, że w mieście funkcjonują równolegle dwa obiekty o podobnym charakterze. Wciąż działa bowiem należący do łódzkiego PKS dworzec Łódź Kaliska.

Otwarcie strony obiecywano już dwa lata temu

W odróżnieniu od tego przewoźnika miasto, które administruje autobusową częścią Fabrycznej, nie udostępnia pasażerom żadnej informacji o kursach odjeżdżających z własnego obiektu w internecie. Miało się to zmienić już lata temu. – Prace nad odpowiednią stroną trwają – zapewniał nas w grudniu 2017 r. Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Już wówczas przepraszał on pasażerów za zwłokę w opublikowaniu witryny.

Zarządca dworca zapowiadał bowiem zamieszczenie wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu już kilka miesięcy wcześniej. Nasz rozmówca tłumaczył wówczas opóźnienie istotnymi brakami kadrowymi w UMŁ. Z takimi problemami magistrat najwyraźniej boryka się do dziś.

Braki kadrowe są permanentne?

W sieci nadal próżno bowiem szukać jakiejkolwiek strony agregującej rozkład jazdy wszystkich przewoźników korzystających z obiektu. Nie ma nie tylko wygodnej wyszukiwarki, ale choćby najprostszego pliku pdf z taką samą tablicą odjazdów, jaką zamieszczono w gablocie przy stanowiskach. By dowiedzieć się czegokolwiek o dostępnych kursach, trzeba więc fizycznie przyjść na dworzec, co jest tym bardziej uciążliwe, że część połączeń nadal odjeżdża wyłącznie z poniekąd konkurencyjnego dworca należącego do PKS.

Dlaczego prace nad stroną przeciągają się nie o tygodnie czy miesiące, ale lata? Nie wiadomo. ZDiT nie odniósł się bowiem do naszych pytań o powód opóźnienia. Nie podał także daty planowanego otwarcia strony.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5