Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź Fabryczna: Brak informacji o opóźnieniach autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-06-29 07:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź Fabryczna: Brak informacji o opóźnieniach autobusów
fot. Paweł AugustyniakDworzec Łódź Fabryczna
Podróżni autobusów odjeżdżających z dworca Łódź Fabryczna skarżą się na niedostatek informacji pasażerskiej. Do przekazywania komunikatów o spóźnieniach wykorzystuje się w najlepszym razie tylko elektroniczne tablice w hali odjazdów, w której brak możliwości zjedzenia posiłku, dokonania zakupów lub choćby skorzystania z ławki. Zarząd Dróg i Transportu zapowiada przyjrzenie się problemowi.

– Dworzec autobusowy ma 24 stanowiska, z których ostatnie są mocno oddalone od pierwszych oraz od poczekalni. Z tego powodu nie widać napisów na umieszczonych nad nimi wyświetlaczach. Poza tym często jest wyświetlany tylko rozkładowy czas przyjazdu bez informacji o opóźnieniach – mówi jedna z pasażerek, czekająca na spóźniony autobus Polskiego Busa z Pragi do Warszawy. Do informowania o zakłóceniach nie jest też wykorzystywany system zapowiedzi głosowych – z głośników płyną tylko informacje o odjazdach pociągów.

W efekcie pasażerowie z biletem na opóźniony kurs nie mogą korzystać z poczekalni lub któregoś z nielicznych punktów gastronomicznych, nie wiedzą bowiem, o której godzinie przyjedzie ich autobus. Pozostaje tylko dzwonienie we własnym zakresie na infolinię przewoźnika, ale i tu nie ma gwarancji sukcesu – dyspozytorzy niejednokrotnie nie są w stanie podać nawet orientacyjnego czasu przyjazdu do Łodzi.

Zarządcą autobusowej części stacji Łódź Fabryczna jest łódzki Zarząd Dróg i Transportu. Według wicedyrektora Michała Chylaka obecne rozwiązania są wystarczające. – Wyświetlacze to podstawowy system informacji na dworcu. Są one zamontowane w części autobusowej, czyli tam, gdzie przede wszystkim oczekują na autobus pasażerowie. Uwzględniają one także opóźnienia, ponieważ przewoźnicy mają kontakt telefoniczny z operatorem systemu – twierdzi Chylak.

Na razie ZDiT nie zamierza zamontować dodatkowych tablic elektronicznych w poczekalniach lub w hallu z kasami kolejowymi. Nie ma też planu dostawienia na peronach autobusowej części dworca chociażby ławek. – Cały czas zbieramy uwagi pasażerów co do działania systemu informacji. Nie jest wykluczone, że w przyszłości zostaną wprowadzone jakieś zmiany. Na razie jednak korzystamy z tej infrastruktury, którą mamy – deklaruje wicedyrektor Zarządu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Tramwaje i piesi w symbiozie

Przestrzeń

Łódź: Tramwaje i piesi w symbiozie

Kasper Fiszer 13 czerwca 2017

Łódź Fabryczna: Nieczynne windy na nowoczesnym dworcu

Komunikacja

Łódź Fabryczna: Nieczynne windy na nowoczesnym dworcu

Kasper Fiszer 12 czerwca 2017

Łódź Fabryczna: Wkrótce dworzec autobusowy w internecie

Komunikacja

Łódź Fabryczna: Wkrótce dworzec autobusowy w internecie

Kasper Fiszer 06 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5