Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź Fabryczna: Będą kasy kolejowo-autobusowe?

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
13-04-2017
Ostatnia modyfikacja:
24-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź Fabryczna: Będą kasy kolejowo-autobusowe?
fot. Kasper Fiszer.Wielostanowiskowy Przystanek Autobusowy Łódź Fabryczna.
Na dworcu Łódź Fabryczna co prawda nie zwiększyła się stanowczo liczba dostępnych kursów autobusowych, ale jeszcze w tym miesiącu wszystkie ujęte mają zostać w gablocie z rozkładem jazdy. Na część z nich może udać się też kupić bilet bez konieczności sięgania do kieszeni po smartfon. Negocjacje w sprawie obsługi kasowej z jednym z przewoźników autobusowych prowadzi bowiem ŁKA.

Wydaje się, że autobusowa część nowego dworca Łódź Fabryczna wrasta w strukturę miasta z dużo większymi komplikacjami, niż ma to miejsce w przypadku stacji kolejowej. Równoległe funkcjonowanie należącego do prywatnego PKS Łódź dworca Łódź Kaliska i niechęć przewoźników regionalnych do zmiany dotychczasowych rozsianych po mieście przystanków końcowych powoduje, że tablica odjazdów po czterech miesiącach funkcjonowania wciąż świeci pustkami. A właściwie świeciłaby, gdyby tylko... była.

Dworzec w dużym mieście (na razie) bez kasy biletowej

Jak wskazywaliśmy na początku miesiąca, Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, który administruje „wielostanowiskowym przystankiem autobusowym”, jak oficjalnie nazywa się dworzec, nie wystawił wciąż gabloty rozkładowej. Ma ona pojawić się w hali odjazdów jeszcze w kwietniu. Nie wiadomo natomiast, kiedy – i czy w ogóle – zagregowane dane o odjazdach znajdą się w internecie ani czy wprowadzone zostaną komunikaty głosowe dotyczące autobusów. Dziś oczekujący na swoje kursy usłyszą bowiem jedynie nadawane również w tej części obiektu informacje o odjazdach... pociągów.

Innym problemem, poruszanym w ostatnim czasie także w łódzkich mediach, jest brak obsługi kasowej. Tymczasem mimo znaczącego wzrostu znaczenia przedsprzedaży internetowej trudno wyobrazić sobie główny dworzec autobusowy dużego miasta – a takie aspiracje Fabryczny ma choćby z uwagi na liczbę stanowisk odjazdowych (24) – na którym nie można kupić tradycyjnego biletu. Choć w administrowanej przez ZDiT części obiektu znajdują się punkty mogące w przyszłości stać się kasami, na ich otwarcie przyjdzie prawdopodobnie jeszcze poczekać.

Biuro obsługi pasażera ŁKA stanie się multimodalne?

Przynajmniej częściowe rozwiązanie problemu może natomiast przyjść z dość nieoczekiwanej strony. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna prowadzi rozmowy z jednym z wiodących przewoźników autobusowych w kraju. Dotyczą one sprzedaży przez ŁKA biletów partnera na dworcu Łódź Fabryczna oraz świadczenia usługi informacji pasażerskiej – mówi bowiem Marta Markowska, rzecznik prasowy ŁKA.

– Mamy nadzieję na szybkie zakończenie uzgodnień i podpisanie umowy – dodaje przedstawicielka Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Choć nie precyzuje ona, kto mógłby być jej partnerem, należy zauważyć, że spośród największych graczy rynku autobusowego z Dworca Fabrycznego korzysta jedynie Souter Holdings Poland, właściciel marki polskibus.com. Prowadzi on z Łodzi kursy w relacjach krajowych, m.in. do Gdańska, Wrocławia czy Warszawy, oraz na kilku trasach międzynarodowych, w tym do Pragi czy Berlina.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5