Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Dwa nowe przystanki czynne od niedzieli, dwa kolejne wciąż w budowie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
09-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Dwa nowe przystanki czynne od niedzieli, dwa kolejne wciąż w budowie
fot. Kasper FiszerNowy przystanek Łódź-Radogoszcz Wschód
Opóźnia się otwarcie nowych przystanków kolejowych na Retkini i przy ul. Warszawskiej w Łodzi. Już w najbliższą niedzielę pociągi zatrzymają się natomiast na Radogoszczu-Wschodzie i w Andrzejowie na odtworzonym przystanku Szosa. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiada kolejny wzrost liczby pociągów na trasie tzw. kolei obwodowej pomiędzy Widzewem a Zgierzem.

Dziś podczas krótkiej konferencji prasowej marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber poinformował, że w najbliższą niedzielę otwarte zostaną dwa nowe przystanki kolejowe na terenie Łodzi: Łódź-Radogoszcz Wschód i odbudowany po latach Łódź-Andrzejów Szosa. – Nowe przystanki współtworzą nasze małe łódzkie metro. Oczywiście kluczowy będzie tu tunel, na który wszyscy czekamy, ale to, co zależy od nas, to właśnie tego typu posunięcia – komentował. Dodał, że przy przystanku na Radogoszczu nie ma jeszcze ani parkingu, ani przystanku komunikacji miejskiej.

Marszałek: Jest potrzeba budowy infrastruktury miejskiej

Zaznaczył jednak, że ich budowa leży w gestii miasta, a nie województwa. – Mam nadzieję, że deklaracje w tym zakresie zostaną dotrzymane – stwierdził. – Ważne jest, by pasażerowie mogli bezpiecznie dotrzeć do stacji, a my już wraz z Łódzką Koleją Aglomeracyjną zajmiemy się tym, by podróż przebiegała komfortowo i sprawnie – powiedział.

Przypomnijmy, że województwo łódzkie dofinansowało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego budowę trzech przystanków: otwieranego na Radogoszczu (na linii nr 16 pomiędzy Łodzią-Widzewem a Zgierzem), a także na Marysinie (o nazwie Łódź Warszawska; również przy linii nr 16) oraz na Retkini (na linii nr 14 pomiędzy Łodzią Kaliską a stacją Łódź-Lublinek). Pierwotnie wszystkie miały zostać otwarte w grudniu zeszłego roku. PKP Polskie Linie Kolejowe przesunęły jednak przyjęcie pasażerów na marzec.

Kolejne przesunięcie terminu otwarcia przystanków Warszawska i Retkinia

Na razie dwa pozostałe przystanki realizowane w ramach tego samego kontraktu z województwem nie zostaną jednak udostępnione podróżnym. – Są one już praktycznie gotowe, pozostaje jeszcze kwestia odbiorów – zapewnił marszałek Grzegorz Schreiber. Nie podał jednak nowej daty planowanego pierwszego postoju handlowego.

– Na linii nr 16, na której znajduje się nowy przystanek Łódź-Radogoszcz Wschód, zajdą duże zmiany w rozkładzie jazdy – zapowiedział Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Liczba pociągów w obu kierunkach jazdy łącznie ma zwiększyć się z 25 do 32. – W momencie, kiedy zakończy się modernizacja stacji Zgierz, uruchomimy kolejne kursy – zapowiedział przedstawiciel przewoźnika.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5