Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódź: Drugie podejście z Przybyszewskiego. Są środki, jest przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-27 11:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Drugie podejście z Przybyszewskiego. Są środki, jest przetarg
fot. Google Maps
Zarząd Inwestycji Miejskich w łodzi ogłosił nowy przetarg na przebudowę ok. 800-metrowego ulicy Przybyszewskiego na wschód od pl. Reymonta wraz z torowiskiem tramwajowym.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Zarząd Inwestycji Miejskich, jest realizacja zadania przebudowa ul. Przybyszewskiego na odcinku od placu Reymonta do posesji nr 42. To w sumie 800 m torowiska. Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Zakres robót obejmuje całą szerokość pasa drogowego. Z postępowania wydzielono zakres prac Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, związany z przebudową wodociągu.

Termin składania ofert jest krótki i mija 9 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja jakości i rękojmi (40%). Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych do 50% wartości zamówienia podstawowego. Na realizację zamówienia przeznaczono 18 miesięcy.

To już kolejne postępowanie na wykonanie tych prac. Poprzednie zostało w czerwcu unieważnione. Najtańsza oferta, po aukcji elektronicznej, opiewała na kwotę 42,3 mln zł brutto – to o 9,2 mln zł powyżej budżetu. Zamawiający poinformował, że nie jest w stanie zwiększyć środków.

Teraz jest szansa, że uda się wybrać wykonawcę. Niedawno marszałek województwa łódzkiego przyznał Łodzi środki w wysokości 102 mln zł – z dużym udziałem środków unijnych – na przebudowę Przybyszewskiego. Chodzi o odcinek objęty przetargiem, a także budowę od nowa wiaduktów nad torami kolejowymi na Zarzewie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Przebudowa Przybyszewskiego z pomocą marszałka

Prawo & Finanse

Łódź: Przebudowa Przybyszewskiego z pomocą marszałka

Roman Czubiński 24 lipca 2021

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego

Przestrzeń

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego

Witold Urbanowicz 23 lipca 2021

Łódź: Remont Północnej bez krańcówki dalej (tak samo) drogi

Przestrzeń

Łódź: Remont Północnej bez krańcówki dalej (tak samo) drogi

Witold Urbanowicz 23 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5