Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Doły bez tramwajów od 19 sierpnia

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-08-07 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Doły bez tramwajów od 19 sierpnia
fot. Kasper FiszerTramwaj na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Franciszkańską
Zbliża się zapowiadane już awaryjne zamnknięcie ruchu tramwajowego na ul. Wojska Polskiego w Łodzi. Ostatnim dniem kursowania linii 6 do pętli Doły będzie 18 sierpnia. Dzień później zostanie ona zastąpiona autobusowym Z1.

W lipcu łódzkie MPK poinformowało o zamiarze wsrzymania kursowania tramwajów do pętli Doły zlokalizowanej przy ul. Strykowskiej. Spółka motywuje to bardzo złym stanem technicznym torowiska, przede wszystkim w ciągu ul. Wojska Polskiego na odcinku od węzła Wojska Polskiego – Franciszkańska do skrzyżowania z ul. Palki. Magistrat zapowiadał wówczas rozmowy z miejską spółką w celu ustalenia możliwości utrzymania komunikacji tramwajowej do czasu rozpoczęcia prac remontowych, które mają ruszyć nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku (obecnie trwa projektowanie przebudowy ciągu, która dofinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego).

Zawieszenie ruchu konieczne z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów

Samorząd ostatecznie jednak zgodził się ze stanowiskiem przewoźnika i poinformował nas o planowanym zawieszeniu ruchu. – Po przeanalizowaniu stanu trasy, mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, ZDiT przychylił się do wniosku MPK. Do tej pory za każdym razem, gdy dochodziło do awarii, przekazywaliśmy środki i podejmowaliśmy działania, aby ruch tramwajów był cały czas zachowany aż do czasu rozpoczęcia przebudowy – powiedział nam Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

W przesłanym nam stanowisku podkreśla on ułatwienia dla podróżnych, jakie pojawią się po przeprowadzeniu wspomnianych pras. Torowisko tramwajowe ma zostać przedłużone o kilkaset metrów do przystanku Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Łódź-Marysin, w okolicach której powstanie też parking typu Park and Ride. Wyniesione zostaną przystanki, a prace obejmą także cały układ drogowy.

Dwukrotna zmiana tras tramwajów 1 i 6

Do rozpoczęcia kompleksowego remontu pozostało jednak wciąż bardzo wiele czasu, podczas gdy ostatnim dniem kursowania tramwajów do pętli Doły ma być 18 sierpnia. Dzień później rozpoczną się prace na skrzyżowaniu Franciszkańskiej z Wojska Polskiego, które mają pozwolić na zachowanie ruchu tramwajowego na odcinku do pl. Kościelnego. Linia 1 pojedzie z pętli na Chojnach do krańca Radiostacja, a „szóstka” skierowana zostanie na dawny Dworzec Tramwajów Podmiejskich przy Północnej. Obsługę Dołów przejmą autobusy Z1 relacji Dworzec Łódź Fabryczna – Doły.

Naprawa łuków potrwać ma do końca sierpnia. Od 1 września po Wolska Polskiego pomiędzy pl. Kościelnym a Franciszkańską będzie kursować „piątka” relacji Dworzec Łódź Żabieniec – Chojny Kurczaki. Linia 1 skierowana zostanie na pl. Wolności zamiast na Radiostację, a 6 – na pętlę przy dworcu Żabieniec zamiast na Północną. Z1 zostanie zaś zastąpione przez wydłużoną linię 59, która będzie kursować w dość nieoczywistej relacji Radogoszcz Wschód – Doły. Do pl. Wolności trasa autobusów nie zmieni się, stamtąd będą one kierowane z powrotem w Nowomiejską, a dalej ulicami Zgierską, Wojska Polskiego, Sporną, Zagajnikową i Inflancką do krańca Doły (w kierunku przeciwnym wjadą na pl. Wolności ulicami Franciszkańską, Kilińskiego i Pomorską).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Kremowo-czerwony skład 805Na dla KMST

Komunikacja

Łódź: Kremowo-czerwony skład 805Na dla KMST

Kasper Fiszer 06 sierpnia 2019

Łódź: Tramwaje niskopodłogowe trafią na więcej tras

Komunikacja

Łódź: Tramwaje niskopodłogowe trafią na więcej tras

Roman Czubiński 01 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5