Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Do Ksawerowa pojadą M8CN

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-11-13 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Do Ksawerowa pojadą M8CN
fot. Kasper FiszerWagon M8CN
Niebawem zmieni się organizacja ruchu na tramwajowej linii pabianickiej. W związku z rozpoczynającą się modernizacją przerwozy realizowane będą jedynie do Ksawerowa. Do obsługi linii wystawiane będą więc dwukierunkowe wagony typu M8CN.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy na naszych łamach o istotnej zmianie planów dotyczących organizacji ruchu w pierwszym okresie modernizacji linii tramwajowej z Łodzi do Pabianic. Prace ruszą 1 grudnia i będą prowadzone początkowo tylko w obrębie Pabianic. Z Łodzi do Ksawerowa utrzymany zostanie ruch tramwajowy, a na dalszym odcinku trasy obsługę przejmą autobusy zastępcze podstawione przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianicach.

MPK jest już po jazdach próbnych

Do obsługi skróconej linii 41 relacji Łódź (pl. Niepodległości) – Ksawerów konieczne będzie wystawienie taboru dwukierunkowego. Wagony typu M8C kursowały już na linii pabianickiej, ale zostały z niej wycofane z powodu niższej niz w przypadku pojazdów 805Na tolerancji na spadki napięcia w sieci trakcyjnej. Rodzi to więc pytanie o to, czy MPK ma w swoim taborze tramwaje, które będą w stanie bez problemów kursować po zdegradowanej trasie.

– Przeprowadziliśmy już jazdę próbną i pomiary wozem M8CN – mówi Bartosz Stępień z Działu Promocji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź. – Wypadły one w porządku – dodaje. Mowa tu o tramwajach typu M8C po gruntownej modernizacji we własnych zakładach łódzkiego MPK, której elementem była zamiana członu środkowego na niskowejściowy.

Są duże szanse na wyłonienie podwykonawców

Na razie niepewna wydaje się natomiast organizacja przewozów w okresie od lutego 2020 r., kiedy roboty mają objąć także odcinek ksawerowski. Na to, czy MPK będzie w stanie obsłużyć linię komunikacji zastępczej, zasadniczy wpływ będzie mieć rozstrzygnięcie przetargu na podwykonawstwo. Przewoźnik poszukuje bowiem wciąż partnerów, którzy przejęliby od niego realizację części zadań, głównie na liniach zastępczych.

Czy tym razem uda się wyłonić zwycięzców? – Jest na to spora szansa – ocenia Bartosz Stępień. – Trwają analizy prawne – dodaje przedstawiciel MPK.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice. 41 dojedzie jednak do Ksawerowa. Dalej autobusy MZK

Komunikacja

Pabianice. 41 dojedzie jednak do Ksawerowa. Dalej autobusy MZK

Kasper Fiszer 07 listopada 2019

Pabianice: Zamknięcie linii tramwajowej już w listopadzie

Komunikacja

Pabianice: Zamknięcie linii tramwajowej już w listopadzie

Kasper Fiszer 11 października 2019

Tramwaj do Pabianic: MPK-Łódź wyremontuje odcinek ksawerowski

Komunikacja

Tramwaj do Pabianic: MPK-Łódź wyremontuje odcinek ksawerowski

Kasper Fiszer 25 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5