Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Czy będzie remont Konstantynowskiej? „Potrzebujemy wsparcia z KPO”

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-04-22 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Czy będzie remont Konstantynowskiej? „Potrzebujemy wsparcia z KPO”
fot. Kasper FiszerZabytkowy tramwaj na pętli Zdrowie
Nie wiadomo, czy w najbliższym czasie dojdzie do remontu zamkniętej linii tramwajowej prowadzącej do pętli Zdrowie. Miasto chce skorzystać z przymusowej przerwy w ruchu i przeprowadzić prace podczas budowy podziemnego przystanku kolejowego Łódź-Śródmieście. Oczekuje jednak wsparcia rządowego.

Od minionego poniedziałku nieczynny jest kolejny odcinek łódzkiej sieci tramwajowej – ul. Legionów i Konstantynowska od skrzyżowania z al. Włókniarzy do pętli Zdrowie. Teraz budowane są tam tymczasowe przystanki autobusowe, które mają umożliwić obsługę okolicy przez kolejne miesiące. Trasa będzie bowiem zamknięta w związku z rozpoczynającą się budową podziemnego przystanku kolejowego Łódź-Śródmieście.

Nie będzie tymczasowego łuku na skrzyżowaniu Włókniarzy z Legionów

Po awaryjnym wstrzymaniu przewozów na ul. Legionów od Gdańskiej do Zielonej, co nastąpiło w listopadzie 2019 r., jedynym czynnym ciągiem prowadzącym na Zdrowie stała się ul. Zielona. Ta będzie jednak rozkopana w ścisłym centrum Łodzi. Tum samym tramwaje przestaną dojeżdżać do jednego z najważniejszych obszarów rekreacyjnych miasta, mimo że prace infrastrukturalne będą się toczyć kilka kilometrów dalej.

Obsługa odcinka byłaby wciąż możliwa, gdyby samorząd zdecydował się na dobudowę łuku prowadzącego z al. Włókniarzy w ul. Legionów w kierunku Zdrowia. – Rozważaliśmy jego wykonanie – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Przynajmniej póki co takiego usprawnienia nie będzie.

Miasto oczekuje wsparcia z rządowego KPO

Łódź miała również analizować możliwość wyremontowania zamkniętych ulic Zielonej, Legionów i Konstantynowskiej od miejsca budowy stacji do Zdrowia. Czy podczas długiego okresu przymusowego wstrzymania przewozów takie prace zostaną przeprowadzone? – W tym celu potrzebujemy wsparcia finansowego z Krajowego Planu Odbudowy – usłyszeliśmy od przedstawiciela ZDiT. To wydaje się jednak nadal niepewne.

Torowisko w ul. Konstantynowskiej nie kończy się wraz z wjazdem na pętlę Zdrowie, ale biegnie dalej w stronę Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Ruch na zachód od Zdrowia został jednak wstrzymany w 2019 r. w związku ze złym stanem technicznym toru i sieci trakcyjnej. Wkrótce ma rozpocząć się remont infrastruktury na odcinku do trójkąta manewrowego w Konstantynowie. Samorządy nie ogłosiły jednak wciąż przetargu na roboty.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5