Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Czterech chętnych na modernizację tramwaju do Konstantynowa

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-10-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Czterech chętnych na modernizację tramwaju do Konstantynowa
fot. Roman Czubiński, 2011 r.
Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty we wspólnym z Konstantynowem Łódzkim przetargu na modernizację podmiejskiego odcinka linii tramwajowej. Najtańsza z czterech ofert, złożona przez konsorcjum z udziałem łódzkiego MPK, mieści się w kosztorysie. Jeśli nikt nie odwoła się od wyniku, w przyszłym roku będzie można rozpocząć inwestycję.

– Inwestycję chcą zrealizować cztery firmy. Balzola z Budomalem, Torpol, Mosty Łódź oraz Kemy z MPK Łódź – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta. Najtańsza okazała się oferta Kemy i MPK warta 70,3 mln zł. Kosztorys inwestorski wynosił tymczasem 76,1 mln zł. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, zamawiający oszczędzą więc na tym zadaniu prawie 6 mln zł, co zwiększy ich pole manewru w innych postępowaniach.

Modernizacja (a de facto – odbudowa) linii podmiejskiej do Konstantynowa jest inwestycją przygotowywaną wspólnie przez oba sąsiadujące miasta. Torowisko i sieć trakcyjna między ul. Krakowską w Łodzi a Placem Wolności w Konstantynowie mają zostać wymienione praktycznie w całości, mijanki – wydłużone, a perony przystanków – przebudowane lub wybudowane od nowa tam, gdzie ich brakowało. Stabilność zasilania ma zapewnić nowa, kontenerowa podstacja trakcyjna. Dopełnieniem inwestycji będą modyfikacje układu drogowego. Jak informowaliśmy wczoraj, inwestycja na odcinku łódzkim otrzymała właśnie dofinansowanie unijne (dotację dla odcinka konstantynowskiego przyznano już wcześniej).

Władze Łodzi zapowiadają, że weryfikacja dokumentów i procedura formalnego wyboru wykonawcy potrwa kilka tygodni. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prace miałyby rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć do grudnia 2023 r. - tramwaj powróciłby więc do Konstantynowa po blisko pięcioletniej przerwie. Inwestycja ma tryb „projektuj i buduj”.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Konstantynów: Są pieniądze na modernizację linii tramwajowej

Prawo & Finanse

Konstantynów: Są pieniądze na modernizację linii tramwajowej

Roman Czubiński 07 października 2021

Łódź: Ostatni M6S przekazany do muzeum w Redeczu

Komunikacja

Łódź: Ostatni M6S przekazany do muzeum w Redeczu

Kasper Fiszer 05 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5