Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Co z przebudową ulicy i tramwaju w ciągu Legionów i Cmentarnej? Jedna, droga oferty

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-13 16:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Co z przebudową ulicy i tramwaju w ciągu Legionów i Cmentarnej? Jedna, droga oferty
fot. HuBar, lic. CC BY-SA 2.5 Wikimedia commons
Łódź, jak wielu zamawiających, zmaga się ostatnio z problemem zbyt drogich ofert w przetargach infrastrukturalnych. Nie inaczej jest z projektem przebudowy ulicy z trasą tramwajową w ciągu Legionów i Cmentarnej. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, która dwukrotnie przewyższa zaplanowany budżet.

Przedmiotem postępowania, prowadzonego w ramach rewitalizacji obszarowej, jest przebudowa ul. Legionów od pl. Wolności do Żeligowskiego oraz Cmentarnej od Legionów i Ogrodowej. Inwestycja, realizowana w formule projektuj i buduj, podzielona jest na kilka zadań.

Pierwsze obejmuje odcinek Legionów od pl. Wolności do Zachodniej wraz ze skrzyżowaniem. Projekt zakłada kompleksową przebudowę ulicy z wykonaniem od nowa jezdni, chodników, torowiska. Przewidziano budowę wyniesionego przystanku tramwajowo-autobusowego. Na realizację przeznaczono 39 miesięcy, przy czym projekt powinien powstać w ciągu 12 miesięcy.
  
Drugie zadanie obejmuje odcinek Legionów od Zachodniej do Gdańskiej, a trzecie – dalszy odcinek do Ogrodowej. Na realizację przeznaczono odpowiednio 36 i 28 miesięcy, przy czym projekt powinien powstać w ciągu 12 miesięcy. W obu przypadkach zamawiający zakłada uspokojenie ruchu z jezdniami i chodnikami w jednym poziomie.

Kolejne zadanie przewiduje przebudowę ul. Cmentarnej od Legionów do Ogrodowej z przebudową jezdni, chodników, torowiska tramwajowego i wszystkich elementów infrastruktury. Również tutaj ma zostać uspokojony ruch – z chodnikami i jezdnią w jednym poziomie. Na realizację przeznaczono 28 miesięcy, przy czym na wykonanie projektu wykonawca ma 15 miesięcy. Piąte, ostatnie zadanie, które wykonane byłoby w ramach opcji, zakłada przebudowę ul. Cmentarnej w śladzie planowanego przedłużenia ul. Karskiego. Inwestycja polegałaby na budowie skrzyżowania ul. Cmentarnej z projektowanym przedłużeniem ul. Karskiego. Przedsięwzięcie powinno zostać wykonane w czasie trwania poprzedniego zadania. Wykonawca będzie miał sześć miesięcy na przygotowanie projektu sześć miesięcy od momentu złożenia oświadczenia przez zamawiającego o chęci skorzystania z opcji.

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 108,2 mln zł brutto (w tym na zamówienie podstawowe – 104,5 mln zł brutto), złożona przez firmę IDS-BUD z Warszawy. To znacznie powyżej budżetu zamawiającego, który opiewał na kwotę 50,3 mln zł brutto. Łódź musi teraz podjąć decyzję, co dalej z tym postępowaniem – czy zwiększyć budżet, czy też rozpisywać nowe postępowanie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Historyczny tramwaj w składzie i do Lutomierska

Komunikacja

Łódź: Historyczny tramwaj w składzie i do Lutomierska

Kasper Fiszer 09 czerwca 2018

Łódź: Na linię turystyczną wyjedzie „solówka”?

Komunikacja

Łódź: Na linię turystyczną wyjedzie „solówka”?

Kasper Fiszer 03 czerwca 2018

Ozorków: Linia tramwajowa w rejestrze zabytków?

Komunikacja

Ozorków: Linia tramwajowa w rejestrze zabytków?

Kasper Fiszer 04 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5