Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Co z przebudową Ogrodowej i pętli Północna? Drogie oferty

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi otworzył oferty w przetargu na przebudowę układu drogowo-torowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna, które mają się eleganckim bulwarem. O zamówienie ubiega się pięć firm, ale wszystkie oferty znacząco przekraczają budżet. W ramach inwestycji przebudowana zostanie pętla tramwajowa oraz pojawią się nowe relacje skrętne.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa układu drogowo-torowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Nowomiejską i przebudową pętli tramwajowej przy ul. Północnej. To element rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Ciąg ten nazywany jest „Bulwarami Północnymi”. Na nowym, szerokim chodniku ma powstać strefa ogródków gastronomicznych.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie układ torowy. Na skrzyżowaniu Pólnocnej i Nowowiejskiej pojawi się relacja skrętna południe-wschód, umożliwiająca przejazd w obu stronach między pl. Wolności a pętlą tramwajową Północna. Nieznacznie zmieni się też układ torów na pętli. Na skrzyżowaniu Północna / Wschodnia pojawią się dodatkowe pasy po zachodniej stronie. Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (17 marca) minął właśnie termin składania ofert. Wystartowało pięć podmiotów. Trakcja z Warszawy wyceniła prace na 47,573 mln zł, Strabag z Pruszkowa proponuje 50,155 mln, lokalne konsorcjum KRAL, MPK-Łódź, Kemy, Spaw-Tor – 56,580 mln zł, Tor-Krak z Krakowa – 56,655 mln zł, Włodan z Pabianic – 76,778 mln zł.

Wszystkie oferty przewyższają budżet określony na niespełna 23 mln zł. Jeśli Łódź zecyduje się zwiększyć budżet, to o wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja i rękojmia na wykonane roboty budowlane (30%), aspekty społeczne – zatrudnienie osób bezrobotnych (10%). Wszyscy zdecydowali się jednak na wydłużenie gwarancji o 24 miesiące i zatrudnienie dodatkowych osób.

Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące. Zamawiający dopuszcza zlecanie zamówień podobnych do 30% wartości zamówienia objętego pierwotną umową.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5