Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Cityrunnery na kolejnych liniach, ale tylko w weekendy

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-08-23 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Cityrunnery na kolejnych liniach, ale tylko w weekendy
fot. Kasper FiszerCiturynner na linii nr 4
Od kilku tygodni tramwaje Cityrunner kursują na linii nr 4, a prawdopodobnie niebawem zaczną także obsługę „siedemnastki”. Łódzkie MPK przygotowuje obecnie plan przydziału wagonów obowiązujący od września. Zmiany dotyczyć będą jednak przede wszystkim dni wolnych od pracy.

W ostatnich tygodniach nieco rozszerzona została sieć linii tramwajowych w Łodzi, które obsługiwane są taborem w pełni niskopodłogowym. Wagony Cityrunner wyprodukowane przez koncern Bombardier w dni wolne kursują bowiem na linii 4. Jej przebieg znacznie odbiega od tego ze stałego układu tras: tramwaje wyjeżdżają z pętli Helenówek ul. Zgierską, Nowomiejską docierają do pl. Wolności, dalej kierowane są Pomorską, Konstytucyjną i Narutowicza do al. Kopcińskiego, z której skręcają w al. Piłsudskiego, by skończyć bieg na awaryjnym krańcu Widzew Stadion (dawniej nazywany był on Stary Widzew).

Cityrunnery także na „siedemnastce”?

– Z uwagi na letnie ograniczenia usług w soboty i niedziele udało się wygospodarować tabor niskopodłogowy – potwierdza Bartosz Stępień z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź. Jest przy tym duża szansa, że również w kolejnych miesiącach przynajmniej w weekendy „czwórka” nadal będzie obsługiwana częściowo względnie nowoczesnymi wagonami wyprodukowanymi w 2001 r. – W okresie powakacyjnym mają nastąpić drobne zmiany i prawdopodobnie tramwaje niskopodłogowe w weekendy pojawią się na linii 17 i pozostaną na linii 4 – zapowiada nasz rozmówca.

Zaznacza przy tym, że póki co nie są znane wszystkie szczegóły nowego układu. – Obecnie harmonogram jest ustalany. Za kilka dni będziemy znali szczegóły – stwierdza. O wszelkich istotnych korektach będziemy informować na łamach naszego portalu.

Niskopodłogowców wciąż mało

Do licznych w ostatnim czasie problemów łódzkiego systemu tramwajowego (najważniejszym wydaje się stan części infrastruktury skutkujący kolejnymi zawieszeniami ruchu) z pewnością zaliczyć można relatywnie niewielką liczbę pojazdów niskopodłogowych. Podstawą obsługi komunikacyjnej miasta wciąż pozostają wagony generacji 805N. Choć znakomita większość egzemplarzy została zmodernizowana, unowocześnienia dotyczą aspektów innych niż ułatwianie dostania się do wnętrza pojazdu.

Częściowym rozwiązaniem wydaje się sprowadzenie używanych wagonów NF6D, które kursują obecnie m.in. na linii 3, co związane jest w dużej mierze z jej zakończeniem na tymczasowym krańcu Marysin-Skrzydlata. Znajduje się tam rozjazd nakładkowy, który pozwala na przejazd na sąsiedni tor i jazdę w przeciwnym kierunku pojazdem dwukierunkowym. Odcinek ul. Warszawskiej do pętli Marysin-Warszawska jest bowiem wyłączony z ruchu z uwagi na jego zły stan techniczny.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Niebawem umowa tramwajowa. Opóźnienie nie budzi obaw

Komunikacja

Pabianice: Niebawem umowa tramwajowa. Opóźnienie nie budzi obaw

Kasper Fiszer 22 sierpnia 2019

Łódź: Doły bez tramwajów od 19 sierpnia

Komunikacja

Łódź: Doły bez tramwajów od 19 sierpnia

Kasper Fiszer 07 sierpnia 2019

Łódź: Kremowo-czerwony skład 805Na dla KMST

Komunikacja

Łódź: Kremowo-czerwony skład 805Na dla KMST

Kasper Fiszer 06 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5