Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź chce integracji dwóch miejskich systemów rowerowych

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-12-07 13:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź chce integracji dwóch miejskich systemów rowerowych
fot. Kasper FiszerStacja systemu Rowerowe Łódzkie
Łódź rozpoczęła już rozmowy zmierzające do integracji Łódzkiego Roweru Publicznego z nowym systemem Rowerowe Łódzkie. Pod koniec listopada obie sieci wypożyczalni rowerowych działały na terenie miasta równolegle. Kolejny sezon ŁRP rozpoczyna się w marcu 2019 r. – czy do tego czasu systemy staną się kompatybilne?

W październiku opisywaliśmy na naszych łamach sprawę funkcjonowania systemu wypożyczalni Rowerowe Łódzkie na terenie Łodzi. Są one elementem wojewódzkiego systemu roweru publicznego, który funkcjonuje równolegle w szeregu miejscowości położonych wzdłuż tras kolejowych obsługiwanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Jednym z partnerów samorządu regionalnego jest miasto Łódź, na terenie którego powstały stacje rowerowe przy każdym czynnym przystanku kolejowym.

Podjęte zostały rozmowy ws. integracji

Od kilku lat w Łodzi działa jednak także system roweru miejskiego, który nie jest zintegrowany z łódzką częścią wojewódzkiego roweru publicznego, choć operatorem obu jest Nextbike. Władze regionu wskazywały, że negocjacje z firmą w sprawie choć częściowego połączenia Łódzkiego Roweru Publicznego i Rowerowego Łódzkiego może podejmować Urząd Miasta Łodzi. Wyraził on nadzieję, że w marcu przyszłego roku, kiedy skończy się zimowa przerwa w funkcjonowaniu ŁRP, systemy będą ze sobą kompatybilne.

– Podejmowaliśmy już w tej sprawie rozmowy – powiedział nam Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. – Z naszej strony nie widzimy przeciwwskazań, aby systemy rowerowe byłby kompatybilne. Jeśli operator i zamawiający [Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego] będą widzieli taką możliwość, jesteśmy na to otwarci – zapewnia.

Skutek integracji na pewno byłby pozytywny

Ocenia on przy tym, że skala funkcjonowania Łódzkiego Roweru Publicznego jest już na tyle duża, że nawet opierając się wyłącznie na nim, przyjeżdżający do Łodzi mogą z niego skorzystać, aby podróżować po mieście bez problemów. Zaznacza przy tym, że zakończył się już tegoroczny sezon funkcjonowania systemu. Wypożyczać rowery będzie można znów od 1 marca.

– Kompatybilność systemów na pewno miałaby pozytywy skutek w zwiększonej liczbie rowerów i dostępności na nowych terenach – zauważa przy tym Tomasz Andrzejewski. Wojewódzkie RŁ funkcjonuje całorocznie, więc na ulicach Łodzi pojawiły się już pierwsze nowe srebrno-zielone rowery. Z obserwacji naszej redakcji wynika, że póki co ich popularność jest stosunkowo niewielka.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie: Jest czas, by zintegrować rower wojewódzki z miejskim

Komunikacja

Łódzkie: Jest czas, by zintegrować rower wojewódzki z miejskim

Kasper Fiszer 06 listopada 2018

Łódzki Rower Publiczny: Kolejny rekordowy sezon. Co w przyszłości?

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Kolejny rekordowy sezon. Co w przyszłości?

Roman Czubiński 30 października 2018

Łódź: Rower wojewódzki nie będzie zintegrowany z miejskim

Mobilność

Łódź: Rower wojewódzki nie będzie zintegrowany z miejskim

Kasper Fiszer 19 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5