Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: BP Tour przejął drugi pakiet linii od MPK-Łódź

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-03-19 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: BP Tour przejął drugi pakiet linii od MPK-Łódź
fot. Kasper FiszerAutobus MPK-Łódź w Konstantynowie Łódzkim
Prywatna firma BP Tour przejęła już od MPK-Łódź obsługę wszystkich tras, na których kursować będzie w ramach zleconego w postępowaniu przetargowym podwykonawstwa. Miejski przewoźnik rozważa natomiast ogłoszenie kolejnego postępowania, które umożliwiłoby przekazanie kolejnych połączeń firmie zewnętrznej.

Od 1 marca obsługę linii zastępczych Z45 Łódź – Zgierz i Z46 Łódź – Ozorków prowadzi podwykonawca MPK-Łódź, firma BP Tour. Zgodnie z zapowiedziami z końca lutego w sobotę 14 marca ten sam przewoźnik zaczął kursować na dwóch kolejnych trasach, które przejął on od swojego zleceniodawcy. Mowa tu o liniach 43A Łódź – Konstantynów Łódzki i 43B Łódź – Konstantynów – Lutomiersk.

Strefy buforowe także w pojazdach BP Touru

To kolejne trasy, które funkcjonują w związku z kryzysem wokół tramwajowych linii podmiejskich. Autobusowe 43A i 43B zostały bowiem uruchomione w zastępstwie za zawieszone linie tramwajowe o tych samych numerach. Niedawna zmiana przewoźnika nie wiązała się z istotną korektą rozkładu jazdy. Bez zmian pozostały też trasy i nietypowe oznaczenia numeryczne (standardowo numery linii zastępczych rozpoczynają się w Łodzi od Z).

Częstotliwość kursów do Konstantynowa i Lutomierska nie uległa zmianie także w związku z wprowadzonymi w Łodzi silnymi ograniczeniami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Podobnie jak w pojazdach MPK, na liniach obsługiwanych przez podwykonawcę wprowadone zostały natomiast pewne środki ostrożności mające zwiększyć bezpieczeństwo pracy kierowców. – W pojazdach kursujących na linii 43A i 43B wyznaczone zostały strefy buforowe – informuje Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź.

Będą kolejne przetargi na podwykonawstwo?

– Współpraca z firmą BP Tour układa się poprawnie – mówi nasza rozmówczyni. Linie 43A i 43B są ostatnimi, których obsługa została zlecona podmiotowi zewnętrznemu na podstawie dużego przetargu ogłoszonego w 2019 r. Wówczas MPK chciało oddać podwykonawcom więcej tras, ale udało się rozstrzygnąć tylko dwie z czterech części postępowania.

Czy dotychczasowe doświadczenia skłoniły miejską spółkę do ponowienia próby zlecenia firmie zewnętrznej realizacji innych połączeń? – Rozważane jest zlecenie obsługi kolejnych linii podwykonawcom – powiedziała nam Agnieszka Magnuszewska. – Żadne postępowanie w tej sprawie nie zostało jednak jeszcze ogłoszone – zaznacza nasza rozmówczyni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Od niedzieli linie zastępcze przejmuje podwykonawca

Komunikacja

Łódź: Od niedzieli linie zastępcze przejmuje podwykonawca

Roman Czubiński 28 lutego 2020

MPK-Łódź wybrał przewoźnika autobusowego

Komunikacja

MPK-Łódź wybrał przewoźnika autobusowego

Witold Urbanowicz 06 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5