Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Bilety miejskie w PolRegio nieco później

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-04-11 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Bilety miejskie w PolRegio nieco później
Fot. Kasper FiszerPociąg Regio w Łodzi Fabrycznej
Do porozumienia miasta z Przewozami Regionalnymi, które wprowadzałoby wzajemne honorowanie biletów, droga jest jeszcze długa. Strony nie ustaliły wciąż wszystkich aspektów umowy, a jej zawarcie musi dodatkowo zatwierdzić rada miasta. Stanie się to prawdopodobnie za około dwa miesiące.

Od 2 kwietnia bilety łódzkiej komunikacji miejskiej ważne są także w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Porozumienie działa w obu stronach, co oznacza, że bilety wystawiane przez ŁKA uprawniają do przejazdu łódzkim autobusem czy tramwajem. Tymczasem jednak znaczną część połączeń regionalnych obsługują nadal Przewozy Regionalne, które nie podpisały na razie analogicznej umowy z Urzędem Miasta Łodzi.

Honorowanie biletów miejskich być może w czerwcu

PR Łódź informowało jednak, że rozmowy z samorządem trwają. Zarząd Dróg i Transportu UMŁ wskazywał w marcu, że możliwe jest zawarcie porozumienia z ogólnopolskim przewoźnikiem nawet w ciągu miesiąca. O planach obsługi komunikacji miejskiej w Łodzi mówił też w zeszłym tygodniu nowy prezes kolejowej spółki Krzysztof Zgorzelski.

Wszystko wskazuje jednak na to, że na możliwość podróżowania po mieście pociągami kategorii Regio na podstawie biletów miejskich trzeba będzie jeszcze poczekać. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mamy nadzieję, że w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy uda się wprowadzić wspólne honorowanie biletów z PR – mówi obecnie Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT. Wciąż toczą się bowiem rozmowy przewoźnika z samorządem.

Kasowników w EN57 nie będzie

Po ich zakończeniu konieczna będzie jeszce akceptacja porozumienia przez radnych miasta. – Tak samo jak w ŁKA, honorowanie będzie wzajemne – zapowiada jednak już dziś przedstawiciel ZDiT. Oznacza to, że w ofercie ogólnopolskiego przewoźnika prawdopodobnie pojawią się bilety 20-, 40- i 60-minutowe. Obecnie sprzedawane są wyłącznie bilety 2-godzinne ważne na obszarze całej aglomeracji, nie są one jednak uznawane w pojazdach łódzkiego MPK czy ŁKA.

– W kwestii rozwiązań technicznych Przewozy Regionalne bazują na doświadczeniach uzyskanych podczas budowy trasy W – Z – stwierdził Tomasz Andrzejewski. Wówczas, przez kilka miesięcy 2015 r., Łódzka Kolej Aglomeracyjna honorowała w ograniczonym zakresie bilety łódzkiego MPK, nie instalując jednak w swoich składach kasowników (porozumienie nie dotyczyło PR). Podobnie ma być w przyszłości w pociągach Regio.

Bilety kolejowe z nadrukowanym terminem ważności

– Bilety Lokalnego Transportu Zbiorowego miasta Łodzi będą potwierdzane przez konduktora w pociągu, a bilety kolejowe będą uznawane w MPK w terminie ich ważności – tłumaczy rzecznik prasowy Zarządu. – O szczegółach poinformujemy po wypracowaniu wszystkich rozwiązań – dodaje. Porozumienie pomiędzy ZDiT a PR zdecydowanie zwiększyłoby liczbę dostępnych dla posiadaczy biletów miejskich kursów pomiędzy Łodzią Fabryczną a Łodzią-Widzewem. PR obsługują także pojedyncze połączenia we wszystkich kierunkach wybiegających z dworca Łódź Kaliska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Obiecujący początek miejskiej kolei we Wrocławiu [zdjęcia]

Komunikacja

Obiecujący początek miejskiej kolei we Wrocławiu [zdjęcia]

Michał Szymajda 10 kwietnia 2017

SKM Warszawa z nową halą i planem podwojenia oferty

Komunikacja

SKM Warszawa z nową halą i planem podwojenia oferty

Martyn Janduła 29 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5