Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Biletu turystycznego nie kupimy, nie nocując w hotelu

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-09-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Biletu turystycznego nie kupimy, nie nocując w hotelu
Fot. Kasper FiszerTramwaj w Łodzi
W taryfie lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi już na przełomie września i października pojawi się bilet turystyczny. Będzie on jednak niedostępny dla łodzian: warunkiem jego nabycia będzie zameldowanie w którymś z hoteli, które zaangażują się w kolportaż.

W sierpniu informowaliśmy o propozycji przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Tomasza Kacprzaka, by wprowadzić do oferty biletów komunikacji miejskiej bilet turystyczny. Miałby on być skierowany do przyjeżdżających do Łodzi, którzy chcieliby zwiedzić miasto, korzystając z tramwajów i autobusów. – Według danych Łódzkiej Organizacji Turystycznej w 2016 r. Łódź odwiedziło 1,1 mln turystów, w tym ponad 156 tysięcy zagranicznych. Liczba ta rośnie z roku na rok. Odwiedzający zatrzymują się w hotelach, hostelach, schroniskach oraz innych miejscach noclegowych i stamtąd wyruszają na zwiedzanie Łodzi. Często podróżują po mieście samochodami, którymi do niego przyjeżdżają – argumentował pomysłodawca.

Zaczął się już druk nowych biletów

Dziś rozszerzenie taryfy Łódzkiego Lokalnego Transportu Zbiorowego o bilet turystyczny jest już pewne. – Nowe bilety mają być dobrą ofertą dla turystów przejeżdżających do Łodzi i zachętą do podróżowania komunikacją miejską. Ważne będą przez trzy następujące po sobie dowolne dni – powiedział nam Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Dokładna data rozpoczęcia sprzedaży biletów nie jest na razie znana. – Bilety zostały zlecone do druku i po ich wykonaniu od razu chcemy wprowadzać je do obiegu – zapewnia nas jednak przedstawiciel organizatora transportu. – Myślimy, że nastąpi to na przełomie września i października – dodaje.

Bilet sprzedawany tylko nocującym

Dużo emocji wzbudziła w Łodzi cena biletu turystycznego. Ma on kosztować jedynie 10 zł. To znacznie mniej niż za korzystanie z transportu zbiorowego płacą łodzianie – bilet jednodniowy (ważny od kwietnia zeszłego roku nie 24 godziny, a tylko do północy w dniu, w którym został skasowany) kosztuje 11 zł. 10 zł kosztuje bilet weekendowy, za pięciodniowy trzeba zapłacić aż 33 zł. Do tego, jak zapewnia nas Tomasz Andrzejewski, bilet turystyczny – podobnie jak wszystkie inne – dostępny będzie zarówno w wersji normalnej, jak i ulgowej.

Choć od początku wiadomo było, że bilet nie będzie dostępny w normalnej sprzedaży – w kioskach czy biletomatach, zasady jego kolportażu pozostawały niejasne. Nie było bowiem wiadome, czy w recepcji hotelowej będzie mógł nabyć go każdy, czy tylko ktoś, kto jest w danym obiekcie zameldowany. – Bilety będą dostępne tylko dla gości hoteli – rozwiewa wątpliwości rzecznik prasowy ZDiT.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5