Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź bierze się za tramwaj na Niższej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
13-10-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Zarząd Inwestycji Miejskich w łodzi ogłosił przetarg na przebudowę końcowego odcinka al. Rydza-Śmigłego i Niższej. Tramwaje przestały tu dojeżdżać kilka lat temu.

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę kolejnego ciągu ul. Rydza-Śmigłego – Niższa na odcinku od skrzyżowania z Dąbrowskiego do ul. Śląskiej. Prace obejmą przebudowę wlotów ul Broniewskiego. Długość przebudowywanego odcinka to 1,1 km, a długość projektowanych torów wynosi 1567 mtp. Powstanie infrastruktura dla rowerów.

Torowisko zostanie odbudowane w istniejącym śladzie – z zieloną zabudową poza przystankami, przejściami i przejazdami. Słupy trakcyjne zostaną ustawione po zewnętrznej stronie torowiska. Na skrzyżowaniu z Broniewskiego dokumentacja projektowa zakłada wyprowadzenie torów w kierunku zachodnim – z rozjazdami umożliwiającymi przejazd tramwajów we wszystkich relacjach (wstęp do budowy trasy tramwajowej w ul. Broniewskiego). Przystanki tramwajowe na skrzyżowaniu z Broniewskiego zostaną przeniesione na wylot skrzyżowań. Natomiast na pętli przy Śląskiej powstanie pętla autobusowo-tramwajowa z trzema torami postojowymi (obecnie są dwa). Autobusy będą wjeżdżać na torowisko w ul. Broniewskiego oraz przed pętlą Niższa.

Termin składania ofert mija 10 listopada. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz gwarancja jakości (40%). Na realizację robót przeznaczono 17 miesięcy. To projekt dofinansowany ze środków unijnych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5