Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź bierze się za Szczecińską. Zmiany dla komunikacji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź bierze się za Szczecińską. Zmiany dla komunikacji
mat. prasowe
W poniedziałek, 30 stycznia, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi podpisał z firmą Trakcja umowę na wykonanie prac związanych z przebudową ul. Szczecińskiej. Inwestycja potrwa trzy lata.

Ta jedna z najważniejszych arterii zachodniej Łodzi zostanie zmodernizowana na blisko 3,5-kilometrowym odcinku od ul. Aleksandrowskiej do granicy miasta. Droga zyska nową konstrukcję jezdni wraz z oświetleniem, zbudowane zostaną ciągi pieszo-rowerowe. Nie zabraknie nasadzeń zieleni.

Na trzech skrzyżowaniach (z ul. Rojną, ul. Rąbieńską i z ul. Zadraż, skąd poprowadzona będzie zupełnie nowa droga doprowadzającą do drogi ekspresowej S14) powstaną ronda, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo oraz polepszy jakość dojazdu do niedawno oddanego do użytku odcinka S14.

Zmiany obejmą także przebudowę pętli autobusowej znajdującej się przy ul. Rojnej. Przystanki MPK znajdujące się wzdłuż remontowanej ul. Szczecińskiej zyskają nowe wiaty, a perony zostaną dostosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Wartość zadania wynosi ponad 87 mln zł netto, zaś jego realizacja zaplanowana została na 36 miesięcy, wliczając w to czas niezbędny na projektowanie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5