Partner serwisu
Przestrzeń

Łódź bierze się za Broniewskiego. Ruszył przetarg na torowisko

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
18-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Łódź rozpisała przetarg na rozbudowę ul. Broniewskiego na odcinku od al. Śmigłego-Rydza do skrzyżowania z Rzgowską oraz fragmentu ul. Rzgowskiej. Inwestycja obejmuje budowę ok. 1-km nowego torowiska.

Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsze zadanie obejmuje rozbudowę ul. Broniewskiego od skrzyżowania z Śmigłego-Rydza do skrzyżowania z Rzgowską wraz z przebudową Kilińskiego od Mochnackiego do skrzyżowania ze Śląską. Drugie zadanie obejmuje przebudowę Rzgowskiej od posesji nr 40 do nr 82. Przebudowany zostanie także układ drogowy.

W ramach pierwszej inwestycji powstanie brakujący odcinek torowiska w ul. Broniewskiego. Przewidziano pełną gwiazdę rozjazdową na skrzyżowaniu ze Rzgowską – z dodatkowymi torami do skrętu z Paderewskiego i Broniewskiego w kierunku pętli Kurczaki. Na skrzyżowaniu z Kilińskiego przewidziano rozjazdy po zachodniej stronie skrzyżowania – w relacjach zachód-północ-zachód i zachód-południe-zachód. Torowisko w ul. Broniewskiego będzie służyć jako pas autobusowy (od Kilińskiego do Rzgowskiej tylko w kierunku zachodnim). Słupy trakcyjne zlokalizowane są będą zewnętrznej stronie torowiska. Sama ul. Broniewskiego będzie miała generalnie po dwa pasy ruchu na kierunek.

Na skrzyżowaniu Paderewskiego / Rzgowskiej / Broniewskiego przystanki znajda się na wylotach skrzyżowania. Na skrzyżowaniu Broniewskiego i Kilińskiego przystanki zaplanowano po wschodniej stronie skrzyżowania, a w ciągu Kilińskiego – na wylotach. Przystanki w ciągu Rzgowskiej i Broniewskiego zaplanowano jako wspólne, autobusowo-tramwajowe – o długości od 65 do 75 m. Pozostałe przystanki mają ok. 32 m. Przebudowana zostanie krańcówka Dw. Łódź Chojny. Zostanie zmieniony kierunek ruchu tramwajów – teraz będzie się odbywał zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Zaplanowano dwa perony tramwajowe. Pętla autobusowa zostanie ulokowana po środku krańca tramwajowego. Zaplanowano tu trzy stanowiska autobusowe.

Termin składania ofert mija 15 lipca. Na dostawy przeznaczono cena (60%), gwarancja jakości i rękojmi (40%). Na realizację robót przeznaczono 24 miesiące.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódź: Inwestycja na Helenówku blisko półmetka

Komunikacja

Łódź: Inwestycja na Helenówku blisko półmetka

Roman Czubiński 08 czerwca 2024

Łódź: Trasa tramwajowa na Niższą z nowym wykonawcą

Przestrzeń

Łódź zapowiada powrót tramwajów do dworca Chojny

Komunikacja

Zobacz również:

Łódź: Inwestycja na Helenówku blisko półmetka

Komunikacja

Łódź: Inwestycja na Helenówku blisko półmetka

Roman Czubiński 08 czerwca 2024

Łódź: Trasa tramwajowa na Niższą z nowym wykonawcą

Przestrzeń

Łódź zapowiada powrót tramwajów do dworca Chojny

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5