Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Będzie rezerwa terenu pod tramwaj na Czerwonej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-07-07 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Będzie rezerwa terenu pod tramwaj na Czerwonej
Tramwaj na ul. Wróblewskiego w ŁodziFot. Kasper Fiszer
Władze Łodzi planują pozostawić rezerwę terenu pod odbudowę tramwaju w ciągu ulic Wróblewskiego – Wólczańska – Czerwona. W przyszłości możliwa byłaby także budowa dalszych odcinków – w ul. Wróblewskiego pomiędzy al. Politechniki i Proletariacką oraz w ul. Tymienieckiego od Piotrkowskiej do Kilińskiego. Na razie nie są jednak znane choćby przybliżone daty realizacji inwestycji.

Przed rokiem informowaliśmy o planach odbudowy torowiska w ciągu ulic Wróblewskiego – Wólczańska – Czerwona w Łodzi. Krótki łącznik w tym samym przebiegu istniał do 2008 r. i w ostatnim okresie swojego funkcjonowania pełnił rolę objazdową w przypadku utrudnień na ważnej arterii komunikacyjnej zwanej trasą ŁTR i łączącej północ z południem miasta. Niecałą dekadę po fizycznym odcięciu torów od reszty sieci przygotowano bardzo wstępny plan ich odtworzenia.

W tym roku znany będzie projekt przebudowy ulic

Inwestycja miałaby być elementem szerszej przebudowy wspomnianych ulic, przy czym – jak informuje nas dziś Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi – w pierwszej kolejności realizowane mają być prace związane z częścią drogową przedsięwzięcia. – W tej chwili trwa projektowanie rozwiązania dla ul. Wróblewskiego na odcinku od al. Politechniki do Wólczańskiej, skrzyżowania Wróblewskiego-Wólczańska-Czerwona oraz ul. Czerwonej. Zarząd Inwestycji Miejskich wybrał w ubiegłym roku wykonawcę opracowania dokumentacji projektowej. Prace projektowe trwają, a ich efekt będzie gotowy w tym roku – relacjonuje nasz rozmówca.

Zapewnia przy tym, że nadal budowa trasy tramwajowej jest brana pod uwagę. – Pod torowisko ma zostać zabezpieczona rezerwa terenu – podkreśla. Na razie nie wiadomo jednak nie tylko kiedy mogłyby rozpocząć się roboty związane z odtworzeniem ciągu tramwajowego, ale i te wcześniejsze – dotyczące układu drogowego. – Realizacja projektu możliwa będzie po zabezpieczeniu środków w kolejnych latach – usłyszeliśmy jedynie od przedstawiciela ZDiT.

Tramwaj także na dalszym odcinku ul. Wróblewskiego?

Niedawno Urząd Miasta Łodzi organizował ankietę, w której pytał mieszkańców, które z planów tramwajowych samorządu powinny być realizowane w pierwszej kolejności. Wśród propozycji znalazła się się wspomniana trasa wraz z przedłużeniem w kierunku ul. Proletariackiej (za al. Politechniki) i w ul. Tymienieckiego (za ul. Piotrkowską; do przecięcia z Kilińskiego). Nie należy jednak traktować tych zamierzeń jako obowiązującego, konkretnego scenariusza działań.

– Odcinek ujęty w ankiecie to dalsze perspektywy i temat do dyskusji, jak powinien rozwiać się układ tras w przyszłości – komentuje bowiem Tomasz Andrzejewski. – Zważywszy na ośrodek akademicki [przy ul. Wróblewskiego znajduje się jedno z wejść do kampusu Politechniki Łódzkiej] i zauważalny potencjał tych miejsc związany z budową nowych osiedli i przyszłościowym zagospodarowaniem terenu [leżącej na skrzyżowaniu Wróblewskiego z al. Politechniki] elektrociepłowni [budowa byłaby możliwa] – podsumowuje.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Tramwaj do Proboszczewic kursowałby wahadłowo

Komunikacja

Zgierz: Tramwaj do Proboszczewic kursowałby wahadłowo

Kasper Fiszer 05 lipca 2018

Łódź: Skończyły się wspólne rozmowy gmin ws. 46

Komunikacja

Łódź: Skończyły się wspólne rozmowy gmin ws. 46

Kasper Fiszer 02 lipca 2018

Pabianice: Remont tramwaju zagrożony?

Felietony i komentarze

Pabianice: Remont tramwaju zagrożony?

Kasper Fiszer 28 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5