Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Będzie autobus dowozowy do ŁKA na Olechowie

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-01-30 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Będzie autobus dowozowy do ŁKA na Olechowie
fot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest zadowolona z wyników osiąganych na nowej linii miejskiej Łódź-Chojny – Łódź-Olechów – Łódź-Widzew. Zainteresowanie podróżnych ma się wkrótce zwiększyć, bo przewoźnik zapowiada uruchomienie autobusu dowozowego do jednego z największych olechowskich zakładów pracy. Przewoźnik zapewnia, że dobre wyniki notuje także na trasie Kutno – Łowicz, której obsługę przejął od Polregio.

W grudniu zeszłego roku samorząd województwa łódzkiego uruchomił pociągi kursujące na trasie Łódź-Chojny – Łódź-Olechów – Łódź-Widzew. Kursy realizowane są w porach zmian w dużych, pracujących w systemie trzyzmianowym zakładach na Olechowie i zatrzymują się tam na trzech wyremontowanych, nieczynnych od długiego czasu przystankach Łódź-Olechów-Zachód i Łódź-Olechów-Wiadukt, a także na działającym od kilku lat, ale jedynie w okresie prowadzenia objazdów, Łódź-Olechów-Wschód. Większość połączeń realizuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, część – Polregio (uruchamiając pociągi w relacjach dłuższych, w tym Łódź Kaliska – Warszawa Wschodnia).

Wyniki przewozowe są „satysfakcjonujące”

– Nasze pociągi osiągają satysfakcjonujące wyniki – ocenia Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Z naszych obserwacji wynika jednak, że przynajmniej w niektórych kursach liczba podróżnych jest jednocyfrowa. Przedstawicielka spółki wskazuje, że niebawem podjęte zostaną kolejne kroki mające zwiększać atrakcyjność oferty: w lutym utworzona zostanie dowozowa linia autobusowa łącząca przystanek Olechów-Wiadukt z zakładem BSH.

Nasza rozmówczyni zapewnia także, że spółka stara się jak najlepiej dopasować godziny kursów do potrzeb pracujących na każdą z trzech zmian. – Jednak szeroki zakres robót modernizacyjno-remontowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe na węźle łódzkim niejednokrotnie to uniemożliwia – zaznacza.

Więcej pociągów pojedzie na drugiej z nowych tras

ŁKA jest zadowolona także z frekwencji na drugiej trasie, której obsługę rozpoczęła w grudniu zeszłego roku – z Kutna do Łowicza. Joanna Osińska zapowiada także, że wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy liczba kursów na odcinku Kutno – Łowicz ma zostać zwiększona. Spółka zapewni dojazd na pierwszą, drugą i trzecią zmianę pracowniczą do Kutna i do Łowicza, uruchomi także powiągi w godzinach szkolnych.

Dlaczego takiej oferty nie wprowadzono już w grudniu? – Nie było to możliwe ze względu na trwającą modernizację linii – stwierdza rzecznik ŁKA.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Nowe przystanki ŁKA w III kwartale tego roku

Komunikacja

Łódź: Nowe przystanki ŁKA w III kwartale tego roku

Kasper Fiszer 28 stycznia 2020

Łódź: Trwa remont przystanków kolejowych na Olechowie

Komunikacja

Łódź: Trwa remont przystanków kolejowych na Olechowie

Kasper Fiszer 15 listopada 2019

Łódź: Budowa przystanku Zarzew niepewna. „Najpierw wiadukt”

Komunikacja

Łódź: Budowa przystanku Zarzew niepewna. „Najpierw wiadukt”

Kasper Fiszer 08 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5