Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Będą nowe pasy tramwajowo-autobusowe

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-02-24 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Będą nowe pasy tramwajowo-autobusowe
fot. Kasper FiszerPas tramwajowo-autobusowy na trasie W – Z
Łódź, która w ostatnim czasie rozwinęła sieć buspasów, planuje stworzenie kolejnych pasów tramwajowo-autobusowych podczas nadchodzących inwestycji infrastrukturalnych. Takie rozwiązanie ma być zastosowane na Kopcińskiego, al. Śmigłego-Rydza i Przybyszewskiego. Autobusy będą poruszać się po przestrzeni wydzielonej na torowisko także na ul. Broniewskiego, gdzie póki co tramwaje nie kursują.

Łódzki samorząd pozytywnie ocenia stosowane od pewnego czasu rozwiązanie budowy pasów tramwajowo-autobusowych (powstały one m.in. na niektórych odcinkach trasy W – Z). Zamierza też kontynuować ich stosowanie przy kolejnych inwestycjach drogowych. Kilka tygodni temu informowaliśmy o planach takiego sposobu prowadzenia komunikacji zbiorowej w rejonie wiaduktu w ciągu ul. Przybyszewskiego, który ma być niebawem budowany od podstaw po zburzeniu istniejącej, mocno wyeksploatowanej konstrukcji.

Ciąg autobusowo-tramwajowy od Kopcińskiego do Lodowej

Pas tramwajowo-autobusowy ma powstać na całym odcinku torowiska w ul. Przybyszewskiego od al. Rydza-Śmigłego do ul. Lodowej. Ma to zapewnić powstanie spójnego korytarza autobusowego biegnącego al. Śmigłego-Rydza i Przybyszewskiego. – Takie działania prowadzone są zresztą w całym mieście podczas modernizacji dróg i torowisk, aby integrować różne środki transportu zbiorowego w celu ułatwienia przesiadek i usprawnienia przejazdu autobusów – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

– Podobne zabiegi w postaci budowy nowych odcinków pasów autobusowo-tramwajowych zaplanowane są w ramach przebudowy al. Rydza-Śmigłego oraz jej przedłużenia, al. Kopcińskiego – zapowiada nasz rozmówca. Torowisko tramwajowe biegnie tam pomiędzy al. Piłsudskiego i Narutowicza. Dwupasmowa arteria z torami pośrodku pełni rolę jednej z najważniejszych dróg przelotowych po wschodniej stronie centrum Łodzi. Charakteryzuje się bardzo dużym natężeniem ruchu samochodowego, w tym także tranzytowego przez miasto, co wpływa na punktualność kursowania autobusów miejskich.

Nowe torowisko na Broniewskiego także dla autobusów

Pas dla wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej ma powstać także na ul. Broniewskiego. Tam budowa torowiska jest dopiero planowana – ma ono powstać w ramach realizacji dużego programu Tramwaj dla Łodzi. W istocie inwestycja będzie polegać na odbudowie fragmentu sieci zlikwidowanego w latach 90. zeszłego stulecia.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku miasto istotnie rozszerzyło sieć buspasów. Powstały one m.in. na ul. Aleksandrowskiej, dużej arterii prowadzącej na osiedle Teofilów. Poprawiło to punktualność międzydzielnicowej linii 96 i podmiejskiego połączenia do Aleksandrowa Łódzkiego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5