Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Bardzo potrzebne przejście przez Zgierską powstanie w tym roku

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-04-17 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Bardzo potrzebne przejście przez Zgierską powstanie w tym roku
fot. Urząd Miasta ŁodziBudowa drogi rowerowej przy ul. Zgierskiej
W tym roku kontynuowane mają być prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ul. Zachodniej. Problemy dotyczące stanu prawnego działek nie pozwoliły wcześniej wybudować przejścia dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym przez ul. Zgierską. Ciąg jest przez to przerwany.

Na początku tego roku zakończyła się budowa drogi rowerowej łączącej Śródmieście z bałuckim osiedlem Julianów połączona z remontem chodnika. Nowa trasa dla cyklistów biegnie wzdłuż ulic Zachodniej i Zgierskiej, które stanowią najważniejszą arterię komunikacyjną w osi północ – południe. Inwestycja ma więc bardzo duże znaczenie dla jakości komunikacji rowerowej w tej części miasta.

Przejścia nie ma, przechodzący są

Tymczasem jednak i droga rowerowa, i chodnik ułożone po stronie wschodniej nie stanowią jednego ciągu, a dwa niepołączone ze sobą odcinki. Jadąc czy idąc od strony centrum, możemy dotrzeć jedynie do zbiegu Zachodniej i Zgierskiej. Tej ostatniej nie możemy jednak pokonać, bo brakuje przejazdu i przejścia przez jezdnię. Po drugiej stronie ścieżka i ciąg pieszy zaczynają się ponownie.

Jak wynika z naszych obserwacji, przepisy ruchu drogowego są w tym miejscu dość często łamane, bo brak przejścia skłania – często zdziwionych sytuacją – pieszych i rowerzystów do nielegalnego przekroczenia dość ruchliwej ulicy. Dlaczego jednak miasto zdecydowało się na tak niefunkcjonalne rozwiązanie?

Problemem był stan prawny działek

– Zakończenie drogi rowerowej u zbiegu Zachodniej i Zgierskiej to tylko część inwestycji obejmującej odcinek od Manufaktury do ul. Pojezierskiej. Ze względu na stany prawne działek przy targowisku Dolna, a co za tym idzie – na konieczność uzyskania stosownych pozwoleń na realizację inwestycji prace te będą wykonywane w tym roku – mówi Tonasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Zgodnie z projektem powstać ma zarówno przejazd rowerowy, jak i przejście dla pieszych.

– Łatwiej będzie dojechać i dojść na Bałucki Rynek – zapowiada przy tym nasz rozmówca. W rejonie tym znajduje się bowiem największe łódzkie targowisko. Poza tym przejście umożliwi dotarcie m.in. do supermarketu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Dalszy ciąg zmian rozkładów jazdy

Komunikacja

Łódź: Dalszy ciąg zmian rozkładów jazdy

Roman Czubiński 02 kwietnia 2020

Łódź: Ułatwienia dla pasażerów na Gdańskiej

Komunikacja

Łódź: Ułatwienia dla pasażerów na Gdańskiej

Roman Czubiński 02 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5