Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Bardzo droga przebudowa zajezdni Chocianowice

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-23 15:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Bardzo droga przebudowa zajezdni Chocianowice
fot. Zbigniew Papierski / MPK Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi otworzył ofert w przetargu na przebudowę i rozbudowę zajezdni tramwajowej Chocianowice. Zamawiający może mieć problem z rozstrzygnięciem przetargu. Oferty znacząco przewyższają budżet.

Zakres obejmie wymianę torowisk i sieci trakcyjnej, przebudowę układu zasilania wraz ze stacją transformatorową, remont budynków, budowę nowego układu drogowego i oświetlenia, urządzenie stanowisk do sprzątania i mycia wagonów oraz budowę nowej, dwutorowej części hali do obsługi nowych tramwajów niskopodłogowych Moderus Gamma, których na Chocianowicach ma stacjonować początkowo 30. Układ torowy zostanie zmieniony tak, by umożliwić manewrowanie wagonami bez konieczności wyjeżdżania nimi na ul. Pabianicką. Wizualizacje prezentowaliśmy tutaj.

Dzisiaj (23 marca) minął termin składania ofert. Balzola Polska jest w stanie wykonać prace za 119,3 mln zł brutto, Zab-Bud za 131,9 mln zł, Budimex za 136,2 mln zł, ZUE za 144,1 mln zł, konsorcjum Alstal Grupa Budowlana i Alstal Real Estate za 144,9 mln zł, Mirbud za 159,7 mln zł. Wszystkie oferty znacząco przewyższają budżet określony na 44,2 mln zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduje się rozstrzygnąć przetarg, to o wyborze zdecydują cena (60%) oraz okres gwarancji i rękojmi za wady (40%). Wszyscy jednak zaproponowali maksymalną gwarancję wynoszącą siedem lat. Zamówienie ma zostać wykonane do 28 kwietnia 2023 r. Prace będą musiały zostać podzielone na etapy, by zapewnić ciągłość obsługi taboru przez cały czas inwestycji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Rusza przetarg na zajezdnię Chocianowice

Przestrzeń

Łódź: Rusza przetarg na zajezdnię Chocianowice

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5