Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Autobusy zastępcze do Konstantynowa niepunktualne. „Czekamy na tramwaj”

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
16-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Autobusy zastępcze do Konstantynowa niepunktualne. „Czekamy na tramwaj”
fot. Kasper FiszerTramwaj i autobus zastępczy w Konstantynowie, fot. archiwalne
Władze Łodzi przyznają, że utrzymanie punktualności autobusowej linii podmiejskiej do Konstantynowa jest niemożliwe. Rozwiązaniem ma być przywrócenie kursów na nieczynnej od czterech lat linii tramwajowej, która od 2022 r. jest remontowana. Na razie pasażerowie muszą jednak uzbroić się w cierpliwość.

Niebawem miną cztery lata od momentu zawieszenia przewozów tramwajowych na linii 43A Łódź – Konstantynów Łódzki i 43B Łódź – Konstantynów – Lutomiersk. Od tamtego czasu przewozy są prowadzone autobusami. Od 2022 r. trwa natomiast remont odcinka torów z Łodzi do Konstantynowa, który ma pozwolić na przywrócenie obsługi podmiejskiego połączenia.

Nie da się utrzymać punktualności na zakorkowanej drodze

Do naszej redakcji docierają sygnały o dużych problemach z utrzymaniem punktualności autobusów zastępczych. Potwierdza to organizator przewozów, Urząd Miasta Łodzi. – Z aglomeracji do Łodzi codziennie przyjeżdżają setki samochodów, które w godzinach szczytu powodują korki na ulicach wjazdowych. To przekłada się na przejazd autobusów – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu.

Samorząd nie wskazuje przy tym na żadną możliwość doraźnego rozwiązania problemu, który mocno wpływa na funkcjonowanie transportu zbiorowego w aglomeracji już od kilku lat. – Z niecierpliwością czekamy na możliwość wznowienia kursowania tramwaju z Łodzi do Konstantynowa – stwierdza natomiast przedstawiciel Urzędu Miasta Łodzi. Przypomnijmy, że remont dotyczy tylko odcinka do Konstantynowa, zaś przyszłość dalszego odcinka trasy do Lutomierska pozostaje mocno niepewna.

Na razie prace idą sprawnie i bez opóźnień

– Remont torowiska idzie zgodnie z planem – zapewnia nasz rozmówca. Ocenia jednocześnie, że po jego zakończeniu komfort podróży znacznie się podmiesie. Przypomnijmy, że samorządy z obu miast – Łodzi i Konstantynowa – zleciły prace w ramach wspólnego zamówienia.

Podobnie jak w przypadku linii lutomierskiej, niepewny jest także los innego odcinka dawnej sieci podmiejskiej – biegnącego do Ozorkowa. Będące współwłaścicielami infrastruktury gminy nie wypracowały bowiem modelu finansowania niezbędnego remontu. Przewozy wstrzymano tam rok przed ich zawieszeniem na trasach do Konstantynowa i Lutomierska.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5