Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Arriva bez zwycięstwa, zabrakło niespełna 300 tys. zł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-23 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Arriva bez zwycięstwa, zabrakło niespełna 300 tys. zł
fot. MJ
MPK-Łódź unieważniło część przetargu na podwykonawstwo w obsłudze wybranych linii. Powodem jest przekroczenie budżetu, określonego na 23,5 mln zł. Do wyboru oferty Arrivy zabrakło niespełna 300 tys. zł.

Zamówienie dotyczy obsługi linii zastępczej za tramwaj do Pabianic Z41 (część 1) oraz linii 60 z wariantami A, B, C i D z pętli pod centrum handlowym Tulipan na Starym Widzewie do Strykowa, Dobrej i na północno-wschodnie rubieże Łodzi (część 2). Do obsługi linii Z41 potrzeba maksymalnie pięciu brygad przegubowych, natomiast linii 60 – maksymalnie 10 brygad solo, przegubowych i mini.

Oferty poznaliśmy na początku czerwca. Wystartowały trzy podmioty. BP Tour proponuje 12,608 mln zł brutto za zadanie 1 i 26,132 mln zł brutto za zadanie 2. Arriva Bus Transport Polska zaoferowała 14,512 mln zł brutto za zadanie 1 i 23,805 mln zł brutto za zadanie 2. Natomiast PKS Grodzisk Maz. zaproponowało 24,730 mln zł brutto.

Przed weekendem, 18 czerwca, MPK-Łódź poinformowało o wyniku w zakresie części nr 2, dot. linii 60. Postępowanie zostało unieważnione, gdyż oferta z najniższą ceną – złożona przez Arrivę, o wartości 23,805 mln zł brutto – przewyższa budżet określony na 23,529 mln zł brutto. Przetarg w części 1 nie został jeszcze rozstrzygnięty, choć największe szanse z uwagi na cenę ma BP Tour.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK-Łódź z ofertami na podwykonawstwo na dwóch liniach

Komunikacja

MPK-Łódź z ofertami na podwykonawstwo na dwóch liniach

Witold Urbanowicz 04 czerwca 2020

Pruszków z ofertami na komunikację miejską

Komunikacja

Pruszków z ofertami na komunikację miejską

Witold Urbanowicz 04 czerwca 2020

Kto obsłuży komunikację w Elblągu? Osiem ofert

Komunikacja

Kto obsłuży komunikację w Elblągu? Osiem ofert

Witold Urbanowicz 02 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5