Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: 2023 rokiem kontynuacji dużych inwestycji tramwajowych

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
23-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: 2023 rokiem kontynuacji dużych inwestycji tramwajowych
fot. UMŁ
W najbliższych miesiącach łodzianie wciąż będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami związanymi m.in. z opóźnioną przebudową Wojska Polskiego czy z modernizacją kilku ulic w ścisłym centrum miasta. Nadal toczyć będą się też prace na Przybyszewskiego czy na podmiejskiej linii tramwajowej do Konstantynowa. Zarząd Inwestycji Miejskich podsumowuje swoje plany na 2023 r.

Łódzka sieć tramwajowa od kilku lat pogrążona jest w poważnym kryzysie infrastrukturalnym. W związku ze złym stanem technicznym torowisk i sieci górnej zamknięty został szereg odcinków. Zarząd Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, który jest odpowiedzialny za największe przedsięwzięcia infrastrukturalne, zapewnia jednak, że robi wiele, by wkrótce transport publiczny mógł działać sprawnie i bez utrudnień. Podsumowuje też plany na ten rok, które zakładają przede wszystkim kontynuację dużych projektów rozpoczętych w dwóch ostatnich latach.

Opóźnienie na Wojska Polskiego nie rośnie

Jesienią zeszłego roku miasto potwierdziło, że rozpoczęta w 2021 r. przebudowa Wojska Polskiego wraz z krótkim odcinkiem Strykowskiej potrwa ok. pół roku dłużej, niż zakładano pierwotnie. Na szczęście poślizg nie rośnie i samorząd wciąż ocenia, że ulica zostanie oddana do użytku w czwartym kwartale tego roku. – To jedna z inwestycji, na które łodzianie czekali z niecierpliwością – stwierdza Małgorzata Loeffler, rzecznik prasowy ZIM. Przypomina, że tramwaje przestały dojeżdżać na pętlę Doły już w 2019 r., a więc dwa lata przed startem przebudowy odcinka. – Tory zostaną ułożone na nowo, a wzdłuż ulicy powstaną chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów – zapowiada.

Toczą się też prace na ciągu ulic Północna – Ogrodowa w centrum miasta. W ich ramach dobudowany ma zostać nowy łuk skrętny na skrzyżowaniu z Nowomiejską. – Ulice zmienią się w Bulwary Północne, atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców i turystów – zapowiada nasza rozmówczyni. Równolegle toczy się przebudowa pl. Wolności, w ramach której zlikwidowane zostanie istniejące przez dziesięciolecia rondo tramwajowe. Zamiast niego ułożone zostanie nowe torowisko po północnej stronie placu, które nie będzie już umożliwwiać zmiany kierunku jazdy. Kontynuowana jest przebudowa torowiska w al. Śmigłego-Rydza – aktualnie prace toczą się pomiędzy Przybyszewskiego i Dąbrowskiego.

Ostatnia tak zniszczona ulica w centrum

Robotnicy pracują też na Legionów pomiędzy pl. Wolności a Żeligowskiego, a w ramach tego samego zadania wyremontowana ma zostać też ul. Cmentarna. – Legionów to ostatnia tak bardzo zniszczona ulica w centrum – mówi o dużej wadze tego przedsięwzięcia rzeczniczka ZIM. – Od kilku lat czekaliśmy też na rozbiórkę i budowę nowych wiaduktów w ul. Przybyszewskiego – dodaje. Podkreśla, że w ramach toczącej się inwestycji ma powstać nowy węzeł przesiadkowy przy projektowanym przystanku kolejowym Łódź-Zarzew. Sam przystanek wybudują natomiast PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Budowa wiaduktów to jednak nie wszystko. Zmodernizowana zostanie też sama ul. Przybyszewskiego, w tym ważne skrzyżowanie z Kilińskiego – mówi Małgorzata Loeffler. ZIM jest odpowiedzialny też za rozpoczętą w zeszłym roku modernizację trasy podmiejskiej do Konstantynowa Łódzkiego, w tym jej łódzkiej części od skrzyżowania Konstantynowskiej z Krzemieniecką do granicy miasta. — Przed nami trudny, intensywny i bardzo ważny rok – podsumowuje przedstawicielka samorządowego organu odpowiedzialnego za inwestycje.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5