Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź – Zgierz: Jednolity bilet na linie międzygminne

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-05-03 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź – Zgierz: Jednolity bilet na linie międzygminne
Autobus zgierskiej linii 6 na pętli Dworzec Łódź Kaliskafot. Urząd Miasta Łodzi
Maj będzie pierwszym miesiącem obowiązywania wspólnych biletów na łódzkie i zgierskie linie komunikacji miejskiej. Będą one obowiązywały na całej trasie zgierskiej linii 6 z os. 650-lecia do dworca Łódź Kaliska oraz na liniach 61 i 51 bez ograniczeń strefowych. Podróże łódzką i zgierską komunikacją miejską będzie można łączyć w dowolny sposób. Dla pasażerów nowe rozwiązanie będzie oznaczało mniejsze wydatki, ale także mniejsze ryzyko otrzymania przez nieuwagę mandatu.

Bilet hybrydowy jest dostępny w trzech wariantach. Najkrótszy z nich pozwala na podróżowanie zgierską linią 6 na całej trasie, umożliwiając dodatkowo w ciągu godziny od skasowania przesiadanie się na wszystkie linie na terenie Łodzi lub Zgierza, w tym na tramwaje podmiejskie 45 i 46 (jedyny wyjątek to linia 2 z Aleksandrowa do Strykowa na odcinkach poza granicami Zgierza). – To novum na naszym rynku. Pozwala to na jeszcze lepszą integrację transportu w aglomeracji – zaznacza dyrektor łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu Grzegorz Misiorny. Bilet normalny kosztuje 6, a ulgowy – 3 zł. Warto jednak zauważyć, że o ile 60 minut to czas wystarczający na przejazd po całej trasie linii 51 i 61 wraz z przesiadką w Łagiewnikach, o tyle rozkładowy czas przejazdu linii 6 w jedną stronę wynosi od 65 do 77 minut.

Zgierzanie już się przekonali

Można też kupić bilet ważny przez 30 lub 90 dni. Pierwszy z wymienionych biletów jest tańszy od połączonej ceny biletu zgierskiego i łódzkiego na taki sam okres o 38 zł (kosztuje on 148 zł), a kwartalny (za 388 zł) – o 77 zł. – Dla mieszkańców nowe rozwiązanie oznacza duże oszczędności – podkreśla prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski.

Zainteresowanie nowym biletem jest duże. – Do piątku, czyli tuż przed wprowadzeniem nowej oferty, sprzedaliśmy ok. 3 tysiące nowych biletów, co jak na Zgierz jest wynikiem imponującym – informuje kierownik Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu Iwona Boberska. Bilety są dostępne w tradycyjnych punktach sprzedaży w kioskach i sklepach w Łodzi i Zgierzu, poprzez aplikacje internetowe, a także w biletomatach.

Koniec z kosztownymi pomyłkami

Ważnym motywem wprowadzenia nowej oferty były zgłaszane od wielu lat wnioski i skargi od pasażerów. – Do tej pory najwięcej skarg od pasażerów ukaranych mandatami za jazdę bez właściwego biletu dotyczyło tych, którzy pomylili strefy lub przegapili ich granicę. W przypadku linii 6 przebiegała ona na Kocidłowskiej, a w 51/61 – na Bzurze. Pasażerowie – szczególnie ci, którzy podróżowali okazjonalnie – nie mieli takiej wiedzy, dlatego ok. 30-40% mandatów wystawiano właśnie na tych liniach – wyjaśnia Boberska. Jak dodaje, zarówno władze Łodzi, jak i Zgierza starają się przy tym premiować przy pomocy upustów cenowych pasażerów korzystających z komunikacji w sposób ciągły.

Jak twierdzi Misiorny, ZDiT jest otwarty na negocjację porozumień z innymi gminami aglomeracji, np. z Pabianicami. – Idealnym rozwiązaniem byłby jeden wspólny bilet dla całego województwa – deklaruje dyrektor.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kanada: Najdłuższy szlak rowerowy świata

Przestrzeń

Kanada: Najdłuższy szlak rowerowy świata

Roman Czubiński 02 maja 2017

Łódź: Bliżej do przebudowy Ronda Solidarności

Komunikacja

Łódź: Bliżej do przebudowy Ronda Solidarności

Roman Czubiński 02 maja 2017

Trolejbusy. Elektryczne zawalidrogi?

Komunikacja

Trolejbusy. Elektryczne zawalidrogi?

Włodzimierz Winek 02 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5