Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź – Warszawa: Jest honorowanie PR – ZTM. A PR – IC?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2015-03-27 07:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź – Warszawa: Jest honorowanie PR – ZTM. A PR – IC?
Fot. Kasper Fiszertablica
Koleje Mazowieckie i Przewozy Regionalne rozszerzyły zakres wzajemnego honorowania biletów. Od środy pociągami iR można podróżować także na podstawie biletów warszawskiego ZTM. Wciąż nie jest jednak znany termin rozpoczęcia zapowiadanej podobnej współpracy pomiędzy PR a PKP Intercity.

Przewozy Regionalne uzgodniły z Kolejami Mazowieckimi dalsze honorowanie biletów KM w pociągach interRegio z Łodzi do Warszawy. Choć przewoźnicy współpracują w tym zakresie od dłuższego czasu, dotychczas każde z porozumień obowiązywało tylko przez kilka miesięcy, a dalsze ustalenia zapadały w ostatniej chwili lub nawet kilka dni po wygaśnięciu poprzedniego.

Umowa, która weszła w życie 15 marca, rozwiązuje ten problem, jest bowiem pierwszym takim dokumentem, który reguluje zasady wzajemnego honorowania w dłuższej perspektywie czasowej – do końca obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2014/2015, a więc do 12 grudnia.

Także z zestawem miesięczny KM i karta miejska

Już w 10 dni po rozpoczęciu obowiązywania aktualnego porozumienia zostało ono znacznie rozszerzone. Od środy podróżujący pociągami iR mogą korzystać także z biletów warszawskiej komunikacji miejskiej. – Na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Ursus honorujemy niektóre bilety ZTM: dobowe, 30- i 90-dniowe, weekendowe, seniora i imienne dla dzieci z rodzin wielodzietnych – mówi Michał Stilger z biura prasowego PR. – Warunkiem honorowania jest jedynie wcześniejsze skasowanie lub aktywowanie biletu w innym pojeździe, w kasowniku na peronie czy w bramce metra – dodaje. Jak zaznacza, w pociągach interRegio obowiązywać będą także uprawnienia do przejazdów bezpłatnych.

Choć pociągi z Łodzi nie zatrzymują się w Ursusie-Niedźwiadku, taki zakres obowiązywania honorowania jest znacznym ułatwieniem dla dojeżdżających do Warszawy. Mogą oni bowiem skorzystać z biletu KM wydanego do granicy miasta, a dalej podróżować na podstawie biletu pierwszej strefy stołecznego transportu publicznego. Choć stosunkowo niewielka liczba połączeń sprawia, że może być to przydatne w zasadzie jedynie przypadkowo, nie ma również przeciwwskazań dla wykorzystywania pociągów iR w relacjach wewnątrzwarszawskich.

Nadal chcą umowy PR – IC, ale kiedy rozpocznie się współpraca?

Wciąż nie wiadomo natomiast, kiedy w życie mogłoby wejść inne znaczne ułatwienie dla mieszkańców Skierniewic i Żyrardowa dojeżdżających modernizowaną trasą z Łodzi – zapowiadana na początku miesiąca umowa o wzajemnym honorowaniu biletów okresowych PR i PKP Intercity. Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez PR przed kiloma tygodniami, samorządowy przewoźnik chciał, by porozumienie weszło w życie jeszcze w marcu.

– Nadal staramy się sformalizować plany honorowania – zapewnia nas Michał Stilger. – Projekt umowy analizuje teraz PKP Intercity – dodał. Jeśli negocjacje zakończą się pomyślnie, bilet okresowy na pociągi TLK będzie obowiązywał dodatkowo nie tylko w uzupełniających ofertę kolei autobusach i w podmiejskich składach KM, ale także w sześciu parach pociągów iR.

Więcej na ten temat w serwisie Rynek Kolejowy

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolej traci pasażerów – ale nie w aglomeracji warszawskiej

Komunikacja

Kolej traci pasażerów – ale nie w aglomeracji warszawskiej

Jakub Madrjas 11 lutego 2014

Subiektywny ranking zmian w kolejowych ofertach promocyjnych w 2013 r.

Prawo & Finanse

Subiektywny ranking zmian w kolejowych ofertach promocyjnych w 2013 r.

Rafał Jasiński 24 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5